Közösség

Vélemény:

 

62 Nászfrász

(2007)

Nászfrász

 
ArpiHajdu és Réci   2017.02.10 11:11
0

Alapvetően egy ugyanolyan egyszer nézős romkom, mint amik mostanában tömeggyártásban készülnek Hollywood-ban, de egyetlen jelenet miatt én újra és újra tudok rajta szórakozni. Ez a jelenet pedig a műbabákkal (és két igazi gyerekkel) intézd a boltban az esküvői kívánságlistát címszóval fut. Hát az valami eszméletlenül vicces, engem legalábbis mindig jó kedvre derít. Mikor először láttam, akkor jó párszor vissza kellett tekerni ezt a pár percet.
Robin Williams karrierje végén gyakorta vállat ilyen könnyed szerepeket, amelyekben legtöbbször papot alakít. Ebben a filmben nem nyújt ugyan kiemelkedőt, de őt (főleg a halála után) mindig jól esik a filmvásznon látni, hiszen egy elképesztően tehetséges színésztől kellett elbúcsúznunk. Mandy Moore-t is kedvelem, bár azért karakterei eléggé egysíkúak (talán az egyetlen filmje, amiben kicsit más arcát tudta megmutatni az a nemrégiben látott Nélküled nem megy című munkája). A jegyesoktatás témája pedig érdekes, hiszen sikerült éppen az ellenkező hatást elérni vele, párunk nemhogy jobban összeszokott általa, hanem még az esküvőt is lefújták a végére.
Összefoglalva, maga a film egyszer elmegy, a kedvenc műbabás jelenetem pedig számtalanszor.