Közösség

Vélemény:

 

76 Hirtelen 30

(2004)

Hirtelen 30

 
ArpiHajdu és Réci   2017.09.30 16:16
0

A Hirtelen 30 szerintem egy jól sikerült vígjáték, amelyben megismerhetjük Jennifer Garner komikus oldalát is a sok szexi akcióhősnős film után. S meg kell, hogy mondjam, sziporkázik ebben a filmben, ahol el kell hitetnie a nézővel, hogy ő egy tizenhárom éves lány egy harminc éves nő bőrében, akiről mindenki azt hiszi, hogy csalfa és beképzelt. Garner olyan természetességgel rázza ki a kisujjából ezt a szerepet, hogy azt öröm nézni. Filmbéli partnere Mark Ruffalo, aki mára már egy igazi A-kategóriás színésszé nőtte ki magát, ám én ebben a filmben láttam először és talán a legtöbbször is (köszönhetően annak, hogy a Hirtelen 30 is egy olyan film, amelyet szinte másfél hetente lead valamely tv-csatorna). A sztori egyébként nem okoz túl sok meglepetést, s a felépítése is nagyban hasonlít a szokásos romantikus filmekéhez, a film nagy előnyét szerintem a karakterekből (és az azokat alakító színészekből) nyeri. Számomra sokkal élvezetesebb a filmnek az első harmada, amikor még nem komolyodik be a történet és nem válik egy gyerekkori szerelemet üldöző romantikus maszlaggá. Amikor az immár harminc éves Jenna próbálja kiélvezni hirtelen kapott felnőttségét, s felfedezi újdonsült ruhatárát vagy amikor a bárban egy tizenkét éves srácot akar felcsípni… az azért ad egy-pár élvezetes percet a nézőnek. A sok gyenge romkom mellett, a Hirtelen 30 egy üde színfolt. Én szeretem!