Közösség

Vélemény:

 

76 Spongyabob - A mozifilm

(2004)

Spongyabob - A mozifilm

 
Timon   2019.10.18 15:50
0

Sajnos mélységesen gyenge lett,különösen a sorozathoz képest.Nem azért,mert vegyes elosztásban voltak a sorozat-utalások és az ,,újdonságok",hanem mert ezek túleröltetettek.Persze nem minden része lett olyan,amilyennek valószínüleg akarták,mert egy sorozatból nehéz jó filmet készíteni.Kezdve onnantól,hogy alkotóilag rendben van valamelyest itt is a Spongyabob-lélek jelen van,de kissé már ég és föld a különbség,még nehezen észrevehetően is:a sok rím-szöveg kimondottan fárasztó,és nem kedvezett annyira a történetnek a vége,ahogy valós szereplőket is közvetlenül beavattak.Persze elejétől végéig vannak hosszabb-rövidebb bejátszások arról.Újdonságnak ez olyan volt,mintha túl hírtelen jönne,abban reménykedve,hogy a közönség erre fel van készülve,mint egy döbbenetesebb fordulatra.Fontos megemlíteni,hogy ilyenek a sorozatban is vannak,de mint mondtam,itt egy döbbenetes fordulat van benne,és hiába a happy end,kissé üres marad. Közvetlenül ezután jön az egyik legviccsesebb jelenet,hogy David Hasselhoff csak úgy megjelenik,mint egy reklámban,és hazaviszi. Hasonló,a vége,amelynél egy rockzenebonával oldják meg a helyzetet. Én ezt és így tudtam leszűrni a filmből.Kategóriáját tekintve számomra majdnem közepes. 10/5