Közösség

Vélemény:

 

73 2012

(2009)

Szerencsére nem jött be a jóslat, de azért jó tudni, hogy Amerika mindig megvéd, ha egy apokalipszis jönne

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.27 13:35
1

Alapból jó műfajnak tartom az apokaliptikus filmeket, bár elég nehéz egy jó történettel előrukkolni, és azt végigvezetni jó másfél órán keresztül, amikor még arra is ügyelni kell, hogy normális rendezést kapjon egy város lepusztítása. Roland Emmerich munkássága jól tükrözi a filmben való történtek, bár én kicsit túlzásnak tartom a limuzinos hosszas jeleneteket a főszereplőkkel, amikor is az utolsó másodpercben úsznak meg minden természeti csapást. Ezt leszámítva engem valamiért megfogott az egész, mind a folyamatos menekülés, a jó kis látványvilág (pl. a repülőgépes jelenetek), vagy éppen a legvégén a "bárkák" bemutatása. Jó kis története volt, melyben főszerepet játszott az elvált szülők helyzete, de maga a pénz, a hatalom volt reflektorfényben, és sajnos a szomorú igazság. Természetesen még mindig a természet a legerősebb szerény világunkban, és ezt nagyon jól vitték vászonra, ami alapjáraton nem egyszerű, mint imént említettem, de egy-két érdekességtől eltekintve roppant lebilincselő volt.

 
Interfectorem Sabnock 2021.12.08 21:53
0

Hát persze... A jenkik már csak arról híresek... :)

 
Laca//Ho/rr/oR// 2021.12.09 08:47
0

Főleg New York lakosai, ha katasztrófafilmről van szó :)

 
Interfectorem Sabnock 2021.12.09 11:55
0

Igen, ha filmről van szó... Amúgy az átlag 60-70 IQ-szintjükkel jó, ha levegőt tudnak venni... :)