Közösség

Vélemény:

 

79 A szomszéd lány

(2007)

A szomszéd lány

 
moov18   2016.02.16 19:03
2

Szomorúságos történet. A legfájóbb az egészben, hogy meg is történt. A könyvet már legalább háromszor vagy négyszer elolvastam, ami tulajdonképpen a hátterét adja az egésznek. Az irodalmát olvasva sokkal jobban megrendültem és megtörtem, mint a filmet megnézve. Jack Ketchum olyan részletességgel, olyan mélységgel dolgozta fel a témát bestsellerében, hogy az ember ténylegesen szervesen beépülve érezhette magát a sztoriban. Olyanok voltunk mint akiket sarokba állítottak és némán szemléltük az eseményeket. Nyilvánvalóan a film egyszerűen képtelen visszaadni mindazt a hatást, mindazt az élményt melyet az elolvasásával szívhattunk magunkba. Ezért is buzdítok elsőként mindenkit a könyv elolvasására, majd utána jelen filmünk megtekintésére. Gregory Wilson jelen alkotása minden olyan alapanyagot tartalmaz amely alkalmas a néző lelkivilágának darabjaira zúzásához. Nem használ tömérdek mennyiségű vért, nem ezzel akar érvényre jutni. Már a gondolat, hogy megtörtént események szolgálnak az alapjául, már ez elborzaszthatja a nézőt. Felkavar, megrendít, felrázza az emberi lelket. A fiatal, megkínzott lányt alakító színésznő tökéletes volt, akárcsak az elmebeteg nevelőanyát játszó hölgyemény. Erős játékokat láthattunk, így az élményt is megdobta. Röviden: ajánlatos.