Közösség

Vélemény:

 

52 Rémségek cirkusza

(2009)

Rémségek cirkusza

 
Lost Silver Book Nézhetetlen  2016.12.03 12:06
0

Elolvastam a könyvet, majd bőrömből kiugorva vártam a filmet, mert a könyv letehetetlen!
Ezt a filmet szerintem azért hozták létre, hogy soha senki el ne olvassa könyvet. Förtelem ez a film. A könyv 10/10-es, a film nézhetetlen.
Ezt a filmet úgy összezagyválták, amennyire csak össze lehet egy filmet. Szerintem az író azóta is forog esténként az ágyában és rémképeket lát ettől a filmtől, hogy mennyire elrontották a művét, amit anno megálmodott. Semmi pozitívumot nem találtam a filmben. A filmbeli Darren Shan unottan videojátékozott ott, ahol a könyvbeli Darren Shan szívszorítóan és kétségbeejtően zokogott... (Ez még nem spoiler) Ennyire átformálni a karaktereket....! A történetről ne is beszéljünk, hogy hol más, mert könnyebb lenne felsorolni azt az egy-két dolgot, aminek igazából köze van a könyvhöz. Megbotránkoztató adaptáció! Ha ezt a filmet néztem volna meg előbb, akkor "utóbb" már nem lett volna, mert tuti nem olvasom el a könyvet. Az egész filmet úgy jellemezném, mint egy nagy férfi hiszti szegényes díszlettel. :)