Közösség

Vélemény:

 

78 Cloverfield Lane 10.

(2016)

Cloverfield Lane 10.

 
moov18   2016.10.03 12:20
0

Az első Cloverfield után kíváncsi voltam, hogy mi fog itt történni ebben a részben. Akár önálló alkotásként is lehetne értelmezni, nem tudom mennyire tartja magát folytatásnak. Nagyon röviden: a film valami zseniális, fojtogató izgalmakkal, feszültséggel jellemezném. A színészi játék, mind a rendezés az atmoszféra szempontjából kiváló véleményem szerint. Jogos a kérdés, akkor miért három csillag?! Ugyanis a film befejezése valami eszméletlenül szörnyű lett. Minden amit felépítettek az alkotás játékideje során, azt az utolsó tíz perccel tönkre vágták. Rendkívül illúzió romboló volt. Miként lehet egy ilyen fordulatos, izgalmas alkotást így leamortizálni tíz perc töredéke alatt?! Hatalmas a kontraszt az alkotás eleje és vége között, a film eleje izgalmas, feszült, pulzáló, míg a vége idétlen és erőltetett. Spoiler!!! Olyan szinten túlzásba estek a készítők a végén, hogy csuda. Az űrhajó elkapja a csápjaival főhősünket, előkerül a molotov koktél, mindez szürreálisan egy búzamező kellős közepén, hosszú perceken keresztül egymással viaskodva. Szerintem abszolút méltatlan befejezés volt, az utóbbi tíz év talán egyik legbugyutább befejezése. Lehet csak én vagyok vele így. De ez van!