Szerelemre hangolva

Szerelemre hangolva

Faa yeung nin wa
Bizsu82

ASzerelemre hangolva című romantikus dráma főhőse a helyi napilap főszerkesztője, Chow és felesége, akik egy előkelő környékre költöznek. Az esemény pontosan ugyanazon a napon történik meg, amikor Li-Zhen és férje is oda helyezi át lakóhelyét. A férfi és a nő egyre több időt tölt együtt a… Több

Rendező: Wong Kar-Wai
Író: Wong Kar-Wai
Ország: Hongkong, Kína
Premier (HU): 2001.03.29.

2021.01.03 dsysy

Ezer fokon égő vágy és szenvedély. Festői hangulatú megjelenítések. Játék a beállításokkal, a tökéletes ruhák, a tökéletes alakok, zenék és színek tökéletes harmóniája. A film megragadja a néző legbelső vágyait, és nem engedi el hosszú percekig, beivódik a gondolatai közé, mint a cigifüst a ruhába.

2019.02.03 Miska bácsi

Jócskán az elvárások alatt

Magas pontszámok, ajnározás több filmes szakértő által, csak fantasztikus lehet. Valószínűleg csak éppen én nem voltam szerelemre hangolva a film iránt, de engem nem tudott lekötni. A bevezető jelenetből és a film utolsó 30-40%-ból nem tudnék egy cselekménybeli dolgot sem felidézni, pedig tegnap láttam. Teljességgel eseménytelen, mondom ezt úgy, hogy több nagyon lassú filmet láttam már, és meg tudtak érinteni. Nekem az sem esett le, hogy a távoli házastársak egymás szeretői, csak a tartalomban olvastam. A korszakválasztást nem éreztem eleinte indokoltnak, maximum amiatt, hogy egy kis pluszt ad a filmhez, és a látványvilágot is feldobja a korabeli frizura, divat használata. Utólag rájöttem, hogy a telekommunikációs eszközök hiánya fontos lehetett a történet szempontjából. A történet első felében a két ismeretlen szomszéd pár megismerkedése nyújtott némi szórakozást. Egy szépen kibontakozó szerelemre számítottam, de ahogy már írtam, borzalmas unalomba fulladt. Nem zárkózom el, hogy még egyszer megnézzem évek múlva, de addig is tartom, hogy ez egy nagyon unalmas, vontatott film.

2019.01.17 Bizsu82

Nagyon színvonalas, magával ragadó film. Gyönyörködtet és elgondolkoztat. Érzelmileg megfogó. A színészek alakítása valóban karakteres és meggyőző. Színvonalas film.

2018.12.05 De Matt

Gyöngyszem

Ez az egyik legcsodálatosabb szerelmi történet, a filmalkotás egyik csúcsa. Ezt a filmet épp a sokak által bírált „eseménytelenség” emeli a magasba. Igen, lassú, vontatott, de közben elgondolkodhatunk egy férfi és nő ritkaság -számba menő kapcsolatán. A zene megválasztása szintén telitalálat. Ezt a filmet ajánlom mindenkinek, aki hisz az értékes emberi kapcsolatokban. Csemege annak, aki szereti a csendes filmeket. Művészi értéke páratlan!

2015.12.31 batukán

Elég egyedi keleti hangulatba ágyazott szerelmes film. Rettentően unalmas. Ennyire cselekménytelen filmet nem tudom, hogy hoztak össze.

Mivel a forgatás elhúzódott és hosszabbra nyúlt a tervezettnél, ezért Christopher Doyle operatőr egyéb elfoglaltsága miatt nem tudta folytatni a munkát, Mark Lee Ping Bin fejezte be helyette a filmet. Szerző: Archívum

Ez volt a 6. film, mellyen Christopher Doyle operatőr együtt dolgozott Wong Kar-Wai-val. Szerző: Archívum

A film nagy részét Hong Kong-ban vették fel, ám bizonyos jeleneteket (pl. szálloda) többek között Bangkok-ban, Thaiföldön forgattak le. Szerző: Archívum

2015-ben a Busan Nemzetközi Filmfesztivál a 3. helyre rangsorolta a filmet a "100 ázsiai film" gyűjteményben. Szerző: Archívum

(2016. 04. 15.)
Miért kötelező megnézni? Wong Kar-wai igazi mesterműve a Szerelemre hangolva, egy olyan szerelmi dráma, amilyet nagyon ritkán látni. Egyedülálló alkotás, minden percét élmény nézni. Több