Úriemberek

The Gentlemen

2024.04.27 Kapszaicin

Nem volt rossz ez a sorozat, amennyire nem tetszett ez eleje, ahhoz képest elég jól szórakoztam végig. Számomra Eddie testvére, Freddy volt a csúcsszereplője ennek a filmnek. Lehetett rajta nagyokat kacagni. Épp amikor kezdett volna kipukkadni az egé... Több

2024.03.25 hp

Nem is kell ezt nagyon ragozni, Guy Ritchie végre újra az elemében van, az Úriembereknek pedig sokkal jobban áll a sorozat formátum. Ebből jöhet még.

2024.03.08 szemtelen

Véres komédia

Ez biztosan nem álmaim Ritchie-filmje, sokkal inkább abszurd show-műsor, mint egy nagyszerű alkotás. Egy hatalmas bűnbirodalomban játszódó, elég bugyuta krimi. A spirituális komédiát nehézsúlyú fickók sokasága próbálja egy elfogadható bűnügyi történetté varázsolni. A jómódú angol arisztokraták pazar világában, ahol kofferszám vándorolnak a marihuánaüzletből áramló milliós csúszópénzek. Alapgondolata: „Az emberek vagy túlélnek a dzsungelben, vagy léteznek az állatkertben.” A nyolcórás sorozat a véget nem érő filmek kategóriája, lendületes, de hosszú és fárasztó. A rendezés igényesen felépített munka, a szereplők közül csak a főszereplő (Theo James) emelkedik ki mindenkit alulmúló, sebességváltó-mentes alakításával. Guy Ritchie csak szórakoztatni akar, nem többet. Látványos cselekményekkel és véres erőszakkal. Ha szereted a filmjeit, meg kell nézni. Ha nem, szereted, akkor rengeteg más hasznos dolgot csinálhatsz helyette.

2024.03.09 Majorkas

Nagyon vártam, és fél nap alatt kivégeztem

Az Úriemberek és a Blöff c. filmek mixét láthattuk 8 részben, azért mégis egyedien zseniális és szórakoztató sorozatot kapunk. Az első két rész még kissé zavarosnak tűnik, de beindul, ahogyan kell, és nem akarjuk abbahagyni. A galambos rész is nagyon jó, bár számomra az kicsit John Wick-es volt. Nem hibátlan, de számos dolog kompenzálja, még ha manapság minden filmről divat lett sorozatot készíteni, ezt igazán kár lett volna kihagyni.

2024.03.26 Robinson76

A stílus maga az ember

Az Úriembereknek jól áll a sorozatformátum, mert így közel nyolc órában tudta elmesélni ezt a tipikusan Guy Ritchie-s témát a készítő, a maga egyedi stílusában. A név kötelez: és ennek megfelelően Ritchie egy remek szériát tett filmvászonra, ahol több tipikus, ám mégis egyedi színfoltja jelenik meg a korábban már általa megismertetett gengsztervilágnak. Az első évadban csak egyvalamit nem tudott megoldani a rendező, mégpedig, hogy kiegyensúlyozott részekkel szolgáljon. Az évad első fele nagyon tetszett, majd egy kicsit leült, hogy aztán ismét belendüljön. Egy-két részt meg lehetett volna spórolni, de összességében ez így nagyon is egyben volt, egyszerre okos, szórakoztató és a két fő szereplő közötti kémia is jól működik. Szóval, aki teheti, az nézze meg bátran, mert a maffiózós sorozatok közül kiemelkedő egy darab, és tényleg igényesen kivitelezett, minőségi sorozat.

2024.03.12 Asztalosmester

Egyedi stílus sorozatba gyúrva

Guy Ritchie rendezésében a Netflixen debütált, és a 2019-es azonos nevű film világába repít vissza minket. Az új sorozat az akció és a krimi műfajait ötvözi, de egy teljesen új történettel és karakterekkel bontakozik ki. Gyors eszű párbeszédeket, bonyolult cselekményfordulatokat és vizuálisan lenyűgöző jeleneteket tartalmaz. A sorozat bővíti a Ritchie által megálmodott univerzumot, miközben saját identitását is kialakítja, mélyrehatóan bemutatva a karakterek hátterét és motivációit. Minden epizód egy újabb darabja ennek a nagyobb puzzle-nek, amely érzelmi mélységet és humorral teli drámát kínál, miközben nem nélkülözi a Ritchie-féle filmekből megszokott akciódús elemeket sem. A sorozat egyik erőssége a kifinomult humor és az összetett karakterek, akik több mind csak egyszerű vígjátéki karakterek; mélységükkel és összetettségükkel hozzájárulnak a történet gazdagságához. Ritchie stílusa, bár kevésbé pörgős, mint a nagy akciófilmeké, mégis képes fenntartani az izgalmat és a figyelmet, elegánsan keverve a komédiát a krimi elemekkel. Egy különleges sorozat, amely Ritchie egyik legkiemelkedőbb munkájának tekinthető, mivel tökéletes egyensúlyt teremt a humor, a dráma és az akció között. Ritchie talán még a tévézésben is jobban otthonosan mozog, ami lehetővé teszi számára, hogy teljes mértékben kiaknázza kreatív képességeit.

2024.03.10 King Leonidas

Kimondottan élvezetes sorozat. Volt itt minden, latin-amerikai szappanopera, shakespeare-i királydráma, gengszter romantika nyakon öntve a jól ismert Guy Ritchie szósszal. Viszont nem lehet nem észrevenni, hogy a készítők nem igazán tudtak mit kezden... Több

2024.03.19 hátadlegyenelöl

A film bomba, ez gatya. Nagyon rossz. Nulla humor, nulla feszültség, és úr isten, az a befejezés. Szerintem csak csúfot csináltak a filmből.

2024.03.31 Roland Altner

Nagyon komoly atmoszféra. Azt hittem, a csattanó elmarad, de aztán sokkal nagyobbat üt az egész.

2024.03.15 Boro

Csalódás volt ez a sorozat. Egy Guy Ritchie-filmtől többet vártam.

2024.03.07 Zsoze

Én szórakoztatónak találtam. Amit talán nehezményeznék, hogy kevesebb rész is megfelelt volna. Jó a humora, de egy idő után repetitívvé tud válni.