Tűzvörös égbolt

Tűzvörös égbolt

Roter Himmel

A film két barát történetét követi nyomon, akik a Balti-tenger partján nyaralnak. Az egyikük képzőművész, a másikuk író, és mindketten azt remélik, hogy a nyaralás inspirálja őket a saját művészetükben való munkára. Amikor azonban találkoznak két idegennel, a dolgok egy kicsit intimebbé válnak.… Több

Ország: Németország
Premier (HU): 2024.02.22.
Forgalmazó: Vertigo

Hableány  (2020)

Paula Beer

KULCSSZAVAK

2024.02.23 Pimasz

Fuh, szerintem ez film egyszerre felemelő és izgalmas. Bár megvannak a maga mélyebb pontjai, amin egyszerűen csak át kell lendülni. A karakterek nagyon izgalmasak voltak széntén, amit csak feldobott a jó képi világ.

2023.11.29 Fikatours_blogger

A vígjáték címkét nyugodtan ignorálhatjuk

A karakterek jók, (a színészek is) a dramaturgia rendben, de a történet kiszámítható, és a film első fele vontatott.

2024.02.22 Flavo

Egyáltalán nem az a film volt, mint amire számítottam, de a szó pozitív értelmében. Nagyon érdemes adni egy esélyt neki!

A film 1 085 930 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 659 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Tűzvürüs égbolt a Christian Petzold rendezésében készült trilógia második része a Hableány után.Szerző: csd

A Tűzvörös égbolt elnyerte a Berlinalé Ezüst Medve díját.Szerző: csd

A Tűzvörös égbolt esélyes volt a legjobb filmnek járó Arany Medve díjra.Szerző: csd

A film premierjére a Berlinalén került sor.Szerző: csd

(2024. 03. 25.)
Christian Petzold új filmjében, a Tűzvörös égboltban egy középszerű író szeretné megírni a nagy művét, csakhogy ehhez minden hiányzik belőle: az odafigyelés, az empátia és a tehetség is. Még az sem érdekli, hogy körülötte hamarosan lángra kap a világ. Több