Balhé

Balhé

Beef

1. évad (2023) - 10 epizód

Két ember története, akik hagyták, hogy egy közúti incidens belefúródjon az elméjükbe, és lassan feleméssze minden gondolatukat és cselekedetüket.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Sonny Lee
Premier: 2023.04.06. | Netflix (2023.04.06.)

KULCSSZAVAK

2023.05.15 kabel

Volt egy ötlet

A Beef egy érdekes alapötlet mögé rejtett lélektani dráma. Az első epizód lendületét azonban a későbbi epizódok nem tudták hozni, és a sztori csak nyúlt és nyúlt, és úgy éreztem, sok epizód csak egy olyan hangulatot épít, amit már korábbi epizódokban többször láttunk. A két főszereplő egész sok teret kapott, és mindketten kiválóan játsszák a szerepüket, azonban körülöttük majdnem mindenki iszonyat egyoldalú és sztereotipikus, így totál az az érzés, mintha egy mesét néznénk, nem egy drámát.

2023.04.14 hp

Ritka erős sorozat ez a Netflixtől, aminek nem lehet a szemére vetni, hogy nem elég átgondolt, nem elég eredeti vagy nem volt elég jó a casting. Itt most valami nagyon összeállt, viszont azt hozzá kell tenni, hogy van az egésznek egy nagyon sajátos h... Több

2023.04.13 szemtelen

Egzisztenciális legenda

Számomra az érdekes újdonság erejével hatott a nehezen meghatározható műfajú forgatókönyv, ugyanis sem a dráma, sem a vígjáték megnevezés nem fedi le a tartalmat. Leginkább egy streaming élettörténet cinikus emberekről, ami persze erőltetett megnevezés, és a humoros párbeszédek ellenére sem egy könnyed szórakozás. A bevezető képsorok azonnal magukkal ragadnak – akár magyaros íze is lehetne az erőszakos közúti veszekedésnek –, a film azonban megtalálja a sajátos Los Angeles-i és dél-kaliforniai mosolygós hangját és közegét. Mindenesetre nagyon elgondolkodtató, hogy a kicsinyes sérelmek által kiváltott reakciók megoldására, társadalmi rétegtől és intelligenciahányadostól független módon, csak a kényszeres düh és viszály adhat megoldást. A két főszereplő (Wong és Yeun) alakítása szerintem zseniális. Valójában ellenszenvesek, mindkettőjük élete üres, de az egymás ellen folytatott, fordulatos küzdelem során mindketten közel kerülnek a nézőhöz, és már-már rokonszenvvel követjük a küzdelmüket. A Balhé egy hullámzó ritmusú, fordulatos, szórakozás, kb. harminc perces epizódokkal.

2023.04.17 Tonyka

A káosz útja

Nem egyszerű megítélni, ha a karaktereket nézzük és a történetet, akkor egyértelműen jónak mondható. Akkor meg mi a fene nem jó? Rengeteg az üresjárat, sok beszéd, de nem igazán visz előre, többször kissé untató a tempó. Aztán ami még nem igazán tets... Teljes kritika

2023.04.08 Fikatours_blogger

Lúzerek csatája

Erősen kezd a sorozat, aztán kicsit laposodik a történet, de megéri kivárni a végét, mert úgy felpörög, hogy csak tátottam a számat az események alakulásán.

Joseph Lee, a George-ot alakító színész a való életben is elismert képzőművész.Szerző: Hupka Adrián

Az egyes epizódok címei olyan híres íróktól és gondolkodóktól származó idézetek, mint Werner Herzog, Franz Kafka, Sylvia Plath és Joseph Campbell.Szerző: Hupka Adrián

(2023. 05. 17.)
A Balhé egy átgondolt, baromira szórakoztató sorozat jól megírt karakterekkel és történettel arról, hogy mi lakozik mélyen bennünk, és milyen formában nyilvánulhat meg. Több
Annyira nem éri meg
Hercegnő