1 és 1/2 lovag - Az elbűvölő Herzelinde hercegnő nyomában

1 és 1/2 lovag - Az elbűvölő Herzelinde hercegnő nyomában

1 1/2 Ritter - Auf der Suche nach der hinreißenden Herzelinde

Lance (Til Schweiger) tiszteletre méltó lovag. Mikor elrabolják a király lányát, azonnal felkerekedik, hogy megmentse. Hű barátja, Erdal (Rick Kavanian) vele tart - bár õ csak szeretne lovag lenni, a kardforgatáshoz nem ért, valójában szoknyák után futkos. A szilárd erkölcsű Lance számára számtalan megpróbáltatást tartogat az út: csábító szépségek és harcosok próbálják eltántorítani céljától, hogy megmentse a hercegnõt.

Forgatókönyvíró: Oliver Ziegenbalg, Oliver Philipp
Ország: Németország
Premier (HU): 2010.03.26.

2023.10.28 Ahoj poplacsek

6/10, mókás, fárasztó és kínosan gagyi pillanatok eklektikus keveréke

Középkorban játszódó igen blőd vígjáték Til Schweiger (Ritter Lanze) főszereplésével. Szerintem a nézők legalább fele leakad róla az első tíz percben, de aki kitart, az számos rém poénos kiszólást fog kapni. És néhány olyan poént is, amitől szekunder szégyenérzete támad. Mégiscsak német humorról van szó, az nem mindig könnyű. Úgyhogy ezt megnézni nem az a sima menet, akarni kell, de szerintem megéri adni neki egy esélyt. Azért a végére kicsit kifáradt, vagy én fáradtam ki kicsit, a kívánt rész aláhúzandó. Vannak benne saját magukat alakító, Németországban világhírű személyek, meg olyanok is, akik nem saját magukat alakítják, hanem pl. Gunther királyt, mint T. Gottschalk, a germán Steve Colbert.