A Baker Street-i vagányok

A Baker Street-i vagányok

The Irregulars

Sherlock Holmes és hű társa, Dr. Watson megbízásából a 19. századi Londonban vagány fiatalokból álló csapat beleveti magát a bűntények utáni nyomozásba. A Baker Street 221B vagányai március 26-tól kizárólag a Netflix kínálatában.… Több

Forgatókönyvíró: Tom Bidwell, Sarah Simmonds
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2021.03.26. | Netflix (2021.03.26.)

1. évad (2021) - 8 epizód

2021.05.02 Robinson76

Az utcagyerekek megmentik Londont

Ebben a feldolgozásban nem Sherlockon van a hangsúly, de még csak nem is az egyébként komolyabb szerepet kapó Watsonon, sokkal inkább az utcagyerekekből és egy álruhás hercegből álló csapaton. Az ő feladatuk lesz az egyes részekben az aktuális probléma – nem túl fantáziadús – megoldása, és a mindezeket összekötő, hatalmas fenyegetés elhárítása, ugyanis átjáró nyílt a túloldal és a való világ között, ami pusztulással fenyegeti az emberiséget. Érdekes ötletek és megvalósítások jellemzik a szériát, amit nagy vonalakban sikerül teljesíteni a készítőknek, de ha a felszínt megkapargatjuk, már nem ennyire jó a helyzet. A színészek rátermettsége, játéka és azok sokszínűsége is érdekes, ugyanakkor elgondolkodtató. A sorozat picit elveti a sulykot, és megmagyarázhatatlan természetfeletti elemekkel szövi tele a történetet, pedig a széria akkor van leginkább elemében, amikor az alkotók a legklasszikusabb krimihelyzetet teremtik meg. Valójában ez egy közepesnél valamivel jobb sorozat, és mivel nekem zsánereim a kooperatív nyomozós szériák, így felfelé kerekítettem.

2021.03.26 valaja

Ez egy jó sorozat lehetett volna, de tönkreteszi a modern hozzáállás és a mostani problémák ráerőltetése egy letűnt korra.

2021.03.24 Buffy

Az egyik legrosszabb dolog, ami a szemeim elé került mostanában. A kameramunka szánalmas és amit színészetnek akarnak nevezni kiverte a biztosítékot nálam.