A bevetés szabályai (2000)

Rules of Engagement

bart   2019. 06. 21.

Az amerikai háborús filmeket mindig olyan erősen áthatja a patriotizmus kérdése, hogy ezt európai háttérrel kissé nehéz is átérezni. A hadi akciók során becsúszó hibák tisztázása mindig problémás kérdés, főleg, ha civilek is vannak az áldozatok közt. William Friedkin viszont nagyon érti a dolgát, nagyszerű filmet rendezett. Végig feszülten figyeltem, mi lesz a végkifejlet, hogyan határoz a bíróság, na és persze az sem mellékes, hogyan változik egy régi barát megítélése saját bajtársával kapcsolatban. Biztos jó ötlet egy közel állót védőként felfogadni? Egy biztos, a háborúk és a katonai missziók fura dolgokat művelnek az emberrel.

Samuel L. Jackson
Bruce Greenwood
Samuel L. Jackson

71,7 millió dollár bevételt hozott a film.

(LionelMessi10)

A film költségvetése 60 millió dollár volt.

(LionelMessi10)

A főszerepeket eredetileg Sylvester Stallone-nak és Richard Gere-nek kellett volna játszania.