Ellenséges terület (2001)

Behind Enemy Lines

Judit Okos   2021. 03. 12.

Szerintem nagyon jó film, bár utálom a katonás, háborús filmeket, de ez nekem tetszik. Az üldöző gyilkos karakter is ütős. Nem egy kigyúrt pofonosztó, inkább azon van a hangsúly, hogy lehet túlélni egy ilyen szituációban, amikor ellenséges területen van valaki, és szó szerint üldözik.

7ETEDIK   2019. 07. 30.

Owen Wilson sajnos többnyire jobb-rosszabb vígjátékokhoz adja nevét, pedig hogy mennyire jó színész, ez a film is mutatja. (Meg ugye ott van a későbbi Kiút nélkül is) John Moore lassításai mindig zseniálisak, egyedi stílusa van a palinak. Sok látvány... több»

harnas1207   2018. 12. 08.

Owen Wilsont nagyon fura volt látni ilyen szerepben. A film meglepően izgalmas volt, sajnos a kimentős végjelenet számomra nagyon gagyira sikeredett. Nagyon egyszerűen tesznek pontot a hajsza végére.

Filmelemző   2018. 05. 05.

Ez volt az a film, melynek kapcsán először kezdtem más szemmel nézni Owen Wilsonra. Itt ugyanis komolyan vehető fickó, aki tud küzdeni, aki harcol, aki fogát összeszorítva szembeszáll a túlerővel. Nem volt jellemző a színészre sem előtte sem később e... több»

ElfRider   2015. 06. 19.

Nem értek egyet a negatív hozzászólókkal. Szerintem jó kis film lett, és egyet ért velem a nézők többsége látva az imdb pontokat. Owen Wilsont valóban nem ilyen szerepekben szoktuk meg, de helyt állt, semmi gond nincs a játékával. A film is jól van összerakva.

Jozzsef   2015. 11. 23.

Igazán jól sikerült modern kori háborús film.Végig feszültséget kelltett.A boszniai hadszíntér még jobban meghozza a film hangulatát.A vége viszont katasztrófa lett,annyira eltúlozták.

pqrs   2016. 02. 09.

A színészi játék és a látvány remek, azonban a történet nem mindig tökéletes, ám ettől függetlenül egy izgalmas, élvezhető film.

Owen Wilson néhány haditengerészeti túlélési képzésen is részt vett a szerepért.

(Thibo84)

Gene Hackman ötlete volt, hogy Reigart dohányozzon, és ez legyen a gyengéje.

(Thibo84)

Owen Wilson elvágta a vállát a filmen végzett kaszkadőr munkák közben. A sérülés ellenére másnap visszatért a forgatáshoz.

(Thibo84)

Owen Wilson a szerepre való felkészüléshez szuperszonikus sebességű repülőgéppel, közel 6Gs sebességgel repült.

(Thibo84)

A Coca-Cola nem fizetett a termékmegjelenítésért.