A részleg (A szakosztály)

A részleg (A szakosztály)

A Divisão

Két, egymástól teljesen különböző zsaru teljesen más célból fog össze, hogy megtisztítsák Rio De Janeiro városát a bűnözéstől és akár magától a rendőrségtől is. Kérdés, hogy a két teljesen más karakterű és elvrendszerű férfi hogyan tud végig együttműködni a kegyetlen szervezetekkel szemben.… Több

Rendező: Vicente Amorim
Ország: Brazília
Premier: 2020.01.23. | HBO Max (2020.11.15.)

KULCSSZAVAK

2023.03.08 uniterra

Máris nem vágyom Brazíliába. Erre jó volt a film. Ahol nagy a nyomor és szegénység, mindenhol ezzel küzdenek, lásd Mexikó. Mindenesetre jól ábrázolja a valóság problémáit, szokásos korrupcióval. Idáig csak hallottunk róla, most láthatjuk is. A film teli van konfliktussal, nem unalmas.

2020.11.25 stevepisti

Hú, nekem ez baromi hosszúnak tűnt. Több mint 2 óra, egy picit ez a kevesebb néha több kategória, 10-12 percet ki lehetett volna vágni belőle, könnyebben emészthetővé válna. A hasonló európai filmek mostanában előszeretettel helyezik középpontba a korrupciót magasabb körökben. Komoly, merész téma.

2020.11.16 brsvktr87

Pörgős és elsőre kicsit nehezen követhető film, ami ráadásul túl hosszú is - érződik rajta, hogy nem az európai iskola szerint készült, de amúgy totál nézhető.

2020.05.03 Tamás

Egy kicsit túl sok, és nem spórolnak benne tényleg semmivel - legfeljebb itt-ott a profizmussal, de az egy másik tészta. Ha kikapcsolja az ember a felénél, akkor sem maradt le tulajdonképpen túl sok mindenről.

2020.04.10 Fidos

Remek és lebilincselő akciófilm és krimi egyben, ami egy elég sötét és kegyetlen világot tár elénk. Nem a leghízelgőbb marketing Riónak, de ha ez van, akkor ez van.