Egy igazán dühös ember

HE7EDIK

Austin Post
Guy Ritchie
Jason Statham

H múltjáról szinte semmit sem tudnak kollégái és társai. A férfi egy készpénzt szállító teherató-társaságnál dolgozik Los Angelesben. H teljesen hideg és kimért temperamentuma azonban teljesen megváltozik, amikor az egyik megbízás közben rajtuk ütnek, a tét pedig nem kicsi.
A zseniális Guy… Több

Forgatókönyvíró: Guy Ritchie, Ivan Atkinson, Marn Davies
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2021.06.10. | Telekom TVGO (2022.02.15.)
Forgalmazó: Freeman Film

2023.08.31 Jerico

Statham egyszerre rosszfiú és jófiú

Nem tipikus Guy Ritchie-film a Wrath of Man, hiszen nélkülözi a sajátos Ritchie-humort és groteszk karaktereket, ugyanakkor izgalmas és pörgős akciófilm, amelyen jól szórakozhatunk. Különlegessége, hogy Jason Statham egyszerre jó- és rosszfiú: karaktere összetett, és lassan bontakozik ki a néző előtt. Eleinte egy rejtélyes figura, aki jelentkezik egy pénzszállító céghez, majd kőkemény harcosnak tűnik, aki megakadályoz több rablást, végül kiderül: egy fia halálát megbosszulni akaró alvilági vezér. A másik oldalon Jan (Scott Eastwood) is szokatlan figura: hisszük is meg nem is, hogy a „nagy Clint” fia tud aljas támadót alakítani, mindenesetre elköveti, amit tud, és összességében méltó ellenpárja Stathamnak. A Wrath of Man több mint nézhető film, kicsit kiemelkedik az akciófilmes túlkínálatból összetettebb alaptörténete és árnyaltabb karakterei miatt. Nekem tetszetősek a látványelemek is és az üldözések, tűzharcok. Értékelésem: 70-75%. Az akció fanoknak ajánlanám leginkább és Statham kedvelőknek.

2021.05.31 Szilárd-Leo

a nap véleménye

Bosszúvágy 2

Szerintem ízig-vérig akciódús filmet látunk... A film története nagyon jó. A főszereplő egy pénzszállító cégnél dolgozik, de hiba csúszik, a fia meghal. És ő is. De a film nem ér véget, felépül a főhős, és a maffia segítségét kéri, hogy kiderítse, ki vagy kik. Így nagyon sokan meghalnak a filmben, hullanak, mint a legyek. Nagyon egyszerűnek tűnik a film, a cselekménye túl lett spilázva egy picit. De azért az év akciófilmjéről beszélek. Nagyon jó. Összességében kiváló. 1. akciódráma 8,9X.

2021.06.06 HE7EDIK

Egy fordulatos, de a végére igen csak kiszámítható thriller egy mindig morcos Jason Stathammel. A pénzfutár munka nehézségeit és bonyodalmait már Antal Nimród is feldolgozta, ez ahhoz hasonlóan feszült és akciódús jelenetekre épít. Guy Ritchie egyedi... Több

2022.02.07 Harper

Nem tipikus Guy Ritchie-film

Guy Ritchie nagyon jellegzetes filmeket készít, keze munkája azonnal felismerhető. Ám az Egy igazán dühös ember nem tipikus Guy Ritchie-film. Alig kapunk a fekete humorból, kevés a fanyar helyzetkomikum és minimális az abszurditás is. Ellenben látványos az egész, jók a karakterek, izgalmas az alapsztori és nagyot megy Jason Statham is a főszerepben. Nekem bejött az is, hogy a cselekmény folyton ugrál az időben, így lassan, fokozatosan ismerjük meg a legfőbb karaktert, akit egyszerűen csak "H"-nek hívnak a filmben (Jason Statham). Értékelésem: erős 70%.

2021.05.28 BRANTON

Wrath of Man, avagy GuyRitchie ledobott egy merőben más filmet véleményem szerint, mint amit megszokhattunk tőle

Rideg, komor, agyalós és kőkemény akcióthriller. Statham továbbra is jól tud durcásan nézni, de itt aztán végképp. Ezt a filmet talán a tavalyi, Netflixes Bronx c. zsarufilmhez tudnám hasonlítani. Angolul volt szerencsém nézni, elég szikár hangulatot tud hozzá kölcsönözni. A karakterek egytől-egyig rendben vannak. Az akció, ha van, kifejezetten profin van koreografálva, és brutálisan. Üt a film, Statham nagyon jó benne, ténylegesen elhiszed, hogy a szemével seggbe tud rúgni. Ugyan csekély a jó film ebben a szezonban, így nálam ez talán a legjobb film idén. Végre nincs teletolva valami BLM propagandával, agyalós, szikár és jó film. Ritchie előző filmje talán egy cseppnyivel jobban tetszett, talán a stílus miatt, de minőségben ez sem marad alább. 8,5/10

A film összbevétele 103 966 489 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 81 433 110 forintot termelt. A hazai mozik összesen 49 353 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Guy Ritchie első olyan filmje, melynek a cselekménye döntő részben az Egyesült Államokban játszódik. Szerző: hp

Lyne Renée és Jason Wong második közös filmje, melyet Guy Ritchie rendezett. Az első a 2019-es Úriemberek volt.Szerző: hp

A főszereplők közül Jason Statham, Laz Alfonso és Scott Eastwood is szerepelt a Halálos iramban franchise filmjeiben.Szerző: hp

A film női főszerepét eredetileg Sandra Bullock alakította volna.Szerző: hp

(2021. 06. 10.)
B-filmes móka Guy Ritchie módra
... minden hibája ellenére szórakoztató darab és érdekes műfaji kísérlet, melyet bármikor oda lehet állítani a klasszikus elődök mellé. Több

(2021. 07. 15.)
Ha Guy Ritchie dühbe gurul
Nem egy hivalkodó alkotással van dolgunk, amit így valószínűleg sokkal kevésbé fog a szívébe zárni a közönség (és akár a kritika), mint a korábbi Ritchie-darabokat, de amilyen magabiztos, kompetens és minden ízében hatásos mű lett az Egy igazán dühös ember, én csak emelni tudom a kalapomat. Több

(2021. 06. 10.)
Egy nagyon ügyes kézzel átírt cselekménnyel rendelkező, baromi jól megrendezett B-film, ami nem tudja elérni azt, hogy mi is ugyanolyan komolyan vegyük, mint amennyire ő komolyan veszi magát. Több

(2021. 06. 22.)
Ezt a filmet már láttad
Guy Ritchie kétségkívül már évtizedekkel ezelőtt beírta a nevét a filmes kánonba rövid, csavaros és mesterien megkomponált akciófilmjeivel. Hamar kultfilmmé nőtte ki magát A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső című, 1998-as alkotása, majd két évvel ezt követően a Blöff is. Így nemhiába magasak az elvárások vele szemben, annál is inkább, mert Ri... Több