A látogató

A látogató

The Visitor
Haaz Sleiman

Egy magányos, egyedül élõ, élettõl megcsömörlött közgáz professzor New Yorkba utazik egy konferenciára, és az ottani ritkán használt lakásában két illegális bevándorlóra bukkan. A kezdeti ellenséges hangulat után emberünk megszánja az otthontalan fiatal párt,… Több

Premier (HU): 2009.02.12.

2023.05.27 Ahoj poplacsek

Egy ilyen történet ráfér mostanában a magyar nézőkre

Tanulságos és relatíve egyszerű sztori illegális bevándorlókkal és fehér amerikai professzorral, akinek a velük való találkozás kinyitja kicsit a világról alkotott képét. Időnként kissé tévéfilmes, sőt párszor már-már hallmarkosan kiszámíthatónak éreztem, de az emberi mondandója miatt kellemes összbenyomásom alakult ki. A New York-i környezetben elég könnyű érzékeltetni a történetben lévő igazságtalan és embertelen elemeket, mivel az amerikai hatósági ügykezelési és intézkedési kultúra tényleg ilyen fafejű és brutális, ahogy ábrázolják. Elég pontosnak találtam, sokszor jártam náluk és élőben/személyesen tapasztaltam, valóban ilyenek, talán ez az ország (Egyesült Államok) legvisszatetszőbb tulajdonsága a sok pozitív mellett. 7/10

2015.05.20 a.edit63

Ez bizony nagyszerű film lett! Nem mindennapi történetbe ágyazták bele az alkotók, azt a szomorú tényt, hogy a mai világban nem az számít, hogy milyen ember vagy, hanem az, hogy honnan jöttél.

2015.05.01 dps

Az író-rendező Tom McCarthy megindító filmje egy érzelmes és meghitt dráma a magányos, érzelmeit elfojtó közgazdász professzorról, és a papírok nélküli, fiatal bevándorló párról, melyben intelligens és finom humorral, valamint a szánalom mély érzésével fejti ki politikai nézetét.

2015.06.30 BuBu

Remek film, remek alakítások. Irigylésre méltó az a bátorság, ami profban benne van: kimondja élete kudarcát, olyan dolgot csinál, amitől jól érzi magát és elengedi a nőt, akivel boldog lehetne, de mégsem adja fel! És talán boldog is??? Nagyon nagyon jó film!

2015.10.21 Mano35

Érdekes történet, ötletes sztori. Végig magával ragad a film, érdeklődést felkeltő. A színészek választása beleillik az általuk megtestesített szerepbe, ettől meggyőző lesz az alakítás!