A kíméletlen

A Prayer Before Dawn

A film 16 434 368 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 10 990 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben thai börtönbajnokságok győztesei is megjelennek, az edző szerepében pedig az 1996-os atlantai olimpiai bajnos ökölvívó, Szmorak Khamszing látható.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás Nakhon Pathomban, egy kiürített fegyházban zajlott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jean-Stéphane Sauvaire filmjének világpremierje a 2017-es Cannes-i filmfesztivál hivatalos programjában volt. A kíméletlen a élettörténetéből íródott nemzetközi bestseller alapján készült. A főszerepet Joe Cole, a Birmingham bandája és a Green Room színésze, valamint Vithaya Pansringarm (Csak Isten bocsáthat meg) játsszák. Cole a szerep kedvéért hónapokat töltött bokszedzésekkel, valamint rengeteg időt töltött az igazi -ral és családjával Liverpoolban. (Vertigo Media)Szerző: hp

A rabokat thai börtönök egykori elítéltjei alakítják. Szerző: hp

Joe Cole hónapokig edzett a forgatás előtt, és rengeteget időt töltött -ral és családjával Liverpoolban, mielőtt a munkálatok megkezdődtek volna. Szerző: hp

A filmben maga is feltűnik a saját apjának szerepében, aki a forgatás idején halt meg rákban. Szerző: hp

A film alapjául memoárja szolgált.Szerző: hp

A filmet 2018. március 12-én a South by Southwest filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

A kíméletlen világpremierje 2017. május 15-én volt a Cannes-i Filmfesztiválon. Szerző: hp

Az A24 2017. februárjában szerezte meg a film amerikai forgalmazásának jogait. Szerző: hp

A filmet remekül fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon A kíméletlen jelenleg 100 százalékon áll. Szerző: hp