A szomszéd nője mindig zöldebb

Grumpy Old Men

2017.01.17 Gigi

Sok vidám percet okozott már ez a film nekem, a humora, a kedvessége, és az a színészi játék, amire csak ilyen kaliberű zsenik képesek. Természetesség, alázatosság, és olyan pozitív energia árad a filmből, ami még sokadik megnézés után is szerethetővé teszi.

2019.06.17 Thibo84

Egy újabb film, amit hiába láttam már vagy százszor, még mindig megtudom nézni. Lemmon és Matthau egy nagyon ütős párost alkot a filmben, pláne ahogy egymással civakodnak, meg aztán Burgess Meredith is ha megjelenik, ott biztos tesz valami csípős megjegyzést, ami megdolgozza a rekeszizmokat.

2020.12.26 Róbert Molnár

Imádom. Nem lehet elégszer megnézni. Aki még nem látta, annak ajánlom, mert mindamellett, hogy nagyon szórakoztató kis vígjáték, igen nagy életigazságok is elhangzanak benne. Tényleg bátran ajánlom a 2. részével együtt.

2018.07.30 czerik

Humoros film, van mondanivalója. Remek alakításokkal. Ajánlom.

2019.02.02 Berto49

Viccesnek szánt trágárság

A film adatlapján olvasható 21 vélemény közül csak egyetlen egy azonos az én értékelésemmel. Lehet, hogy rossz passzban néztem meg? Az igaz, hogy a „Furcsa pár” remeklése után a színészpáros filmjei közül egyik sem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet. Elismerem, hogy Lemmon mellett Matthau is remek színész volt, bár én sose kedveltem. Ez a komédia erőltetett, életszerűtlen, abban viszont előremutató, hogy a poénok nagy része a trágár beköpéseken alapul. Hibám az, hogy én nem találtam semmi vicceset a 94 éves nagypapi szövegeiben? Az igazi humortól elérhetetlen messzeségben van. Ezt a vonalat a későbbi vígjáték gyanánt készített filmek csak erősítették. A folytatás megnézésétől az előzmény ismeretében bátran, nyugodt szívvel lemondok.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Minden idők egyik legjobb vígjátéka. A két színészlegenda jutalomjátéka az egész és a mellékszereplők is tökéletesek. A történet igazi, a poénok nem erőltetettek, pedig van itt minden: durvásak, beszólogatás, lazaság, szexizmus... Szeretni való mindenki, ahogy az egész film is az. 10/10

2018.07.06 oneminute

Igaz a mondás, a szomszéd nője mindig zöldebb. Nagyon szuper vígjáték, ami bemutatja a szerelem gyötrelmeit. A küzdelmet az áhított nőért.

2018.02.03 zsani

Ez a szereplőpáros nagyon jó választás volt ehhez a filmhez. Nagyon jól alakítják az általuk megformált figurát, teljes átéléssel játszanak. Mindenkinek kötelező megnézni.

2015.02.04 Vitya

A klasszikus Jack Lemmon-Walter Matthau páros legjobb filmje. Eredeti poénokkal, igazán szórakoztató, többször nézhető, mindig jókedvre derít.

2017.11.16 baalint

Sokak szerint nagy klasszikus ez a film de vajon miért? nekem nagyon nem jött át, de lehet csak az idős színészek/öreg poénok miatt. Azért ez a két színész látott jobb filmeket is ezelőtt.

2015.10.20 Mano35

A színészpáros hozza a formáját. Talán ez a legjobb rész a „sorozatból”. Többször is láttam és mindig lekötött, szórakoztatott! Igazi jó humorú, pörgős film!

2017.11.23 nagysar

Nagyszülőkkel láttam először tv-ben, és nem tetszett. Aztán sok évvel később játszották a tv-ben és valahogy nem tudtam elkapcsolni. Teljesen más gyerekként megnézni, úgy nem jönnek át a poénok.

2015.10.25 Manyi

A szineszpatos itt is eszmeleglenul jol alakit, a film minddn perce szorakoztato. Igazi jo humoru, porgos film rdmek szineszekkel, szinesznovel. 5/5!!!

2016.04.20 KrisztiEsLaci

A nagy páros utolsó alakításainak egyike! Mindig a Muppet show két öregje jut róluk eszembe... Egy gyűlöletnek álcázott örök barátság hihetetlen komédiába csomagolva! Kötelező darab!