A temetésem szervezem

A temetésem szervezem

Get Low

A városiak hosszú évek óta rettegnek Felix Bush-tól pedig a férfi magányosan él erdei házában. Mégis, az emberek úgy tartják, elmondhatatlan bűnök terhelik a férfit, hidegvérrel gyilkol, sőt, még az ördöggel is szövetkezett. Felixet úgy kerüli mindenki, mintha pestises lenne, ő egy nap mégis lemegy a városba, hogy a temetkezési vállalkozóval rendezze saját temetésének ügyét. Persze nem szokásos szertartásban gondolkodik: részt kíván venni az eseményen, méghozzá élesben - vagyis minden gyászoló köteles elmesélni egy róla szóló, legendás történetet. A vállalkozó segédje közel kerül a különc öregúrhoz. A részletek szép lassan összeállnak, feltárva egy sötét titok és egy hatalmas szerelem részleteit.

Rendező: Aaron Schneider
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Lengyelország
Premier (HU): 2012.10.18.

2017.09.19 Berto49 Nézhetetlen

Lassú, vontatott történetmesélés, aztán a végére kiderül majdnem minden. Remek benne a negyven éve remeteségben élő Robert Duvall, a megbocsátható bűnére is enyhülést talál. Megdöbbentem Sissy Spacek kinézetén, kimondottan csinos éltes hölgy lett belőle. Bezzeg Carrie-ként!

2015.07.10 dulkap

Az első fele egy nagyon picit jobban tetszett a maga fanyar humorával és valóban hordoz a film egy fajta titokzatosságot végig, ám nem kellőképpen kidolgozva azt. De mindent összevetve egy remek kis film és az év egyik kellemes meglepetése számomra. ... Több

2015.09.05 s0ltau77

Jó a sztori, elgondolkodtató, olykor vicces, izgalmas, megvan benne minden, ami kell. Nagyon izgalmas film és egyben látványos is, fantasztikus történettel. Nekem tetszett csak ajánlani tudom.

A móló
Odakinn