A tévedés áldozata

A tévedés áldozata

The Wrong Man

Amikor Manny Balestrero, a híres New York-i Stork Club zenésze hajnalban hazaérkezik a munkából, a feleségét ébren találja. Rose-t fogfájás gyötri, és az aggodalom, hogy miből fizetik majd ki a fogorvost. Manny másnap elmegy a biztosítóhoz, hogy kölcsönt kérjen. Ám ott a… Több

Forgatókönyvíró: Maxwell Anderson, Angus MacPhail
Premier: 1956.12.22.

2021.05.11 Filmbarát73

A film pikantériája talán az volt, hogy igaz történeten alapul. Egyes kamerajelenetekkel pedig megleptek. Azon is eltűnődtem, hogy egy fatális tévedés, mennyire meg tudja pecsételni az ember sorsát...

2020.12.11 hansi13

Henry Fonda remek alakítást hozott, Hitchcock pedig egy tőle mondhatni kissé szokatlan filmet, de alapvetően jó értelemben. Ehhez nincs is nagyon mit hozzáfűzni, legendás rendező legendás castinggal, nem is csoda, hogy egy klasszikus született a dologból. Régi nagy kedvenc, amit épp itt lenne az ideje újranézni.

2017.04.05 tbelina29

Nem ez a rendező legismertebb darabja, de szerintem ez Hitchcock legjobb filmje. Érett, izgalmas, jól megírt és rendezett sztori.

A film története a valóság és a fikció elegye. Ahogy azt Alfred Hitchcock rendező jelzi is a film elején, egy 1952-es eseményt vesz alapul, amelyet a Life magazinban olvasott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A 8. Hitchcock film, melnyek operatőre Robert Burks volt.Szerző: Bogi87

A filmet Alfred Hitchcock még a Warner Bros. cégnek forgatta, ámde utána visszatért a Paramount Pictures-höz.Szerző: citizenfour99

A filmben több jelenet is börtönben játszódik, méghozzá egy valódi Queens-i börtönben. Henry Fondanak a filmben egy valódi elítélt szól oda : "Téged miért hoztak be, Henry?".Szerző: citizenfour99