N/A

Forgatókönyvíró: Brian K. Vaughan, Stephen King
Premier: 2014.08.25.

2023.05.11 Yosihiro

2. évad 9. rész: A vörös ajtó rejtélye

Egy titokkal beljebb kerülünk: hőseink megtalálják a Búrába visszavezető utat, amit nagyon jól felépítettek, hiszen a Barbie-ék birtokán lévő ajtóról van szó, és el is jutnak oda. Barbie, Sam, Pauline, Lylie és Hunter. Az is kiderül, hogy Barbie apja, Tom a tojásra feni a fogát. Közben a Búrában az ifjú James és Melanie tovább viszik a tojást, nehogy megtudják, hol rejtik el Nagy Jim és Julia elől. A végkifejlet pedig Pauline és Nagy Jim találkozása. Ebben a részben ismét pluszt kapunk azokkal a látomásokkal, amint átjutnak a vörös ajtón a tóba, és az eközben lévő látomások fontos jeleneteket mutatnak be, amik igazán jól illeszkednek a történethez. Csupán Lylie-t nem [?], aki nem érkezik vissza a Búrába. Azt hiszem, talán megérkeztünk a végkifejlethez, hiszen hőseink visszakerültek a Búrába, és talán a megoldás is meglesz, hogyan tudnak kijutni vagy a Búrát megszüntetni. Az egyes szereplők jellemvonásainak megfelelően a látomások is jól sikerültek, és talán most kezdetem azt érzeni, hogy a színészek tényleg adnak valami játékot is a sorozatba, hiszen nálam ez az a pont, ahol ténylegesen kialakultak a pozíciók és csak úgy tudják tovább vinni a történetet, hogy olyan játékot mutatnak be, amit az adott szereplőre jellemző, és az eddig felépített személyiséget jól formálják meg. Bár az egymásra épülés ismét fontos szerepet játszik, de egyes jeleneteknél érezhető az egyéni játék is. Várom a folytatást. Üdv, Yosi