A Z rohamosztag

A Z rohamosztag

Attack Force Z

A "Z" különleges osztag, ausztrál önkéntesekből álló titkos alakulat volt a II. világháborúban, mely közvetlenül Douglas Macarthur parancsnoksága alá tartozott. 284 bevetést hajtottak végre. 1945. Januárjában a Semblang szorosnál P.G.Kelly százados vezetésével egy kis osztagot tettek partra. Feladatuk egy lezuhant Szövetséges gép felkutatása és a túlélők megkeresése. A gépen ugyanis egy fontos japán diplomata utazott, aki megkönnyítheti a béketárgyalásokat. A sziget lakói segítenek a különleges osztagnak, bár nagy árat fizetnek a japán megszállóknak.

Rendező: Tim Burstall
Forgatókönyvíró: Roger Marshall
Zene: Eric Jupp
Ország: Ausztrália
Premier: 1981.05.18.
Mel Gibson

2016.05.22 Yosihiro

Mikor láttam ezt a filmet nekem melG kivül Sam Neil tünt fel leginkább :) maga fil egy középszerű történet déhol még gyengébb is :) Érdmes megnézni azért jó kikapcsolódás már csak azért is mert még itt a két szár fiatal kori szerpeiben láthatjuk őket :)

2014.10.14 varjú

Ausztráliai háborús filmnek nem is rossz, a fiatal Mel-lel a főszerepben, tényleg sok rendesen megcsinált akcióval.

2016.02.21 issue

Átlagos akciófilm egy alaposan elszúrt befejezéssel, talán csak azzal együtt lett híres, hogy Mel és Neill fiatalok voltak még...

A film érdekessége, hogy az amerikai nézők számára akkor még ismeretlen Mel Gibson és Sam Neill a főszereplők.Szerző: mrarizona