Adaptáció

Adaptáció

Adaptation.

Charlie Kaufman (Nicolas Cage) nagyon megszenved legújabb feladatával: egy újságírónő (Meryl Streep) regényéből kéne forgatókönyvet írnia, ami egy orchidea-tolvajról szól, és tulajdonképpen nem történik benne semmi. Ikertestvére, Donald szívesen siet a segítségére, és a történet egyre… Több

Rendező: Spike Jonze
Forgatókönyvíró: Susan Orlean, Charlie Kaufman
Premier (HU): 2003.07.31.

2018.07.25 HercegPeter

Ritkán fordul elő, hogy egy filmet nehezen értékelhetőnek titulálok. Ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy rossz csak egyszerűen nehéz véleményt mondani róla. Az megint csak ritka, hogy egy filmnél a Mafab és az IMDB-s értékelés egyenlő. Ennél a külön... Több

2016.04.22 Loborg

Eléggé egyedi film , de Nicolas Cage miatt többszöri próbálkozásra sikerült rávennem magam, hogy megnézzem, inkább Streep miatt bíztam benne, hogy tetszeni fog mégis. Végül Nicolas Cage "ellenére" is tetszett, igazán egyedi alkotás (díjazták is azért eléggé).

2015.06.21 Lord British

Egy rendkívül érdekes és elgondolkodtató film, annak ellenére hogy tulajdonképpen nem történik benne semmi. Nicolas Cage karrierje egyik legjobb szerepét hozza itt a kettős személyiségű főhősben, számomra nagyon jól esett látni a vásznon.

2016.05.05 irodalmialkotas

Eléggé egyedi film ,Szenzációs színészi alakításokat láthattunk a filmben. Nicolas Cage karrierje egyik legjobb szerepét hozza itt . Kimagasló mimikák és test mutatások! A kameramozgás meg egyenesen lenyűgöző!

2015.06.30 BuBu

Szenzációs színészi alakításokat láthattunk a filmben. Most láttam először a filmet és nagyon tetszett. Aki szereti a művész filmeket annak kötelező megnéznie.

A filmet Los Angeles-ben vették fel. Szerző: Archívum

A film forgatása 2001 márciusa és júniusa között zajlott le. Szerző: Archívum

Donald Kaufman, az ikertestvér figurája nem szerepel a film alapjául szolgáló könyvben. A karaktert Charlie Kaufman forgatókönyvíró keltette életre.Szerző: Archívum

Az Adaptációban Doug Jones (Augustus Margary-t alakította), Curtis Hanson (Orlean férjét formálta meg) és Davis O. Russell, mint New York-i újságíró is cameo szerephez jutottak.Szerző: Archívum