Az ifjú Ahmed

Le jeune Ahmed

A film rendezőpárosa (Jean-Pierre Dardenne és Luc Dardenne) eddig kétszer nyerte el a Cannes-i Filmfesztivál fődíját, az Arany Pálmát. Az ifjú Ahmed immáron a nyolcadik filmjük, melyet jelöltek a rangos díjra. Szerző: hp

"A naturalista megközelítés terén a rendezőpáros tartotta magát Bertolt Brecht szabályához: a realizmus arról szól, hogy igaz dolgokat mondjuk, hanem hogy a dolgokat annak nevezzük, amik" - írta a kritikájában a La Croix újságírója, Jean-Claude Raspiengeas.Szerző: hp

A film forgatása 2018. július 24-én kezdődött meg Liége tartományban, egyebek mellett Seraing és Neupré városában, de a stáb három hetet forgatott Borlez-ben is.Szerző: hp

A francia Oscarként emlegetett César Awardon Az ifjú Ahmedet is jelölték a legjobb külföldi film díjára. Szerző: hp

A film versenyben volt a 2019-es Cannes-i Filmfesztiválon az Arany Pálmáért. Bár a fesztivál fődíját nem nyerték el, Jean-Pierre Dardenne és Luc Dardenne rendezőket a legjobb direktornak járó díjjal tüntették ki. Szerző: hp

Az ifjú Ahmed vegyes kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg 57 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. február). Szerző: hp