Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

juliS   2020. 07. 01.

Az igazat megvallva kicsit több izgalomra számítottam, nem győzött meg teljesen a forgatókönyv. Túl kifinomultnak éreztem a párbeszédeket és az egész film stílusát, teljesen mást kaptam, mint amit vártam.

gennaddifix   2020. 06. 28.

Azt hiszem, hogy egy kissé művészien szenvelgőre vették a figurát, ettől pedig túlságosan behatárolták a célközönséget. Szerintem nem egy könynen emészthető film, és ezzel nálam egy kissé elhasalt.

Toncsi   2020. 06. 27.

Nem könnyű téma, ennek ellenére a főszereplő remekül megbirkózott a nehéz szereppel. A film messze nem tökéletes, de intenzív és magával ragadó, érdemes megnézni.

Alphik   2020. 06. 26.

Nagyon nehéz elengedni ezt a filmet, már órákkal a megnézése után is velem maradt a történet, nagyon ott van, szerintem mindenképpen érdemes belevágni, ritka egy mélyenszántó alkotás.

Myriem Akeddiou
Othmane Moumen
Othmane Moumen
Myriem Akeddiou
Idir Ben Addi

A film rendezőpárosa (Jean-Pierre Dardenne és Luc Dardenne) eddig kétszer nyerte el a Cannes-i Filmfesztivál fődíját, az Arany Pálmát. Az ifjú Ahmed immáron a nyolcadik filmjük, melyet jelöltek a rangos díjra.

"A naturalista megközelítés terén a rendezőpáros tartotta magát Bertolt Brecht szabályához: a realizmus arról szól, hogy igaz dolgokat mondjuk, hanem hogy a dolgokat annak nevezzük, amik" - írta a kritikájában a La Croix újságírója, Jean-Claude Raspiengeas.

A film forgatása 2018. július 24-én kezdődött meg Liége tartományban, egyebek mellett Seraing és Neupré városában, de a stáb három hetet forgatott Borlez-ben is.