Az ifjú Ahmed

Az ifjú Ahmed

Le jeune Ahmed

Ahmed semmiben sem különbözik a kortársaitól, ő is csak egy átlagos tinédzser, aki az iskola után videojátékokkal múlatja az időt. Csakhogy egy napon minden megváltozik, amikor az arab-belga származású fiú elkezd érdeklődni az iszlám fundamentalista irányzata iránt. Szabadidejében… Több

Forgatókönyvíró: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Othmane Moumen
Othmane Moumen
Myriem Akeddiou

2020.07.01 szabo123

Az igazat megvallva kicsit több izgalomra számítottam, nem győzött meg teljesen a forgatókönyv. Túl kifinomultnak éreztem a párbeszédeket és az egész film stílusát, teljesen mást kaptam, mint amit vártam.

2020.06.27 Toncsi

Nem könnyű téma, ennek ellenére a főszereplő remekül megbirkózott a nehéz szereppel. A film messze nem tökéletes, de intenzív és magával ragadó, érdemes megnézni.

2020.06.26 Péter

Nagyon nehéz elengedni ezt a filmet, már órákkal a megnézése után is velem maradt a történet, nagyon ott van, szerintem mindenképpen érdemes belevágni, ritka egy mélyenszántó alkotás.

2020.06.28 ferenczijj

Azt hiszem, hogy egy kissé művészien szenvelgőre vették a figurát, ettől pedig túlságosan behatárolták a célközönséget. Szerintem nem egy könynen emészthető film, és ezzel nálam egy kissé elhasalt.

A film rendezőpárosa (Jean-Pierre Dardenne és Luc Dardenne) eddig kétszer nyerte el a Cannes-i Filmfesztivál fődíját, az Arany Pálmát. Az ifjú Ahmed immáron a nyolcadik filmjük, melyet jelöltek a rangos díjra. Szerző: hp

"A naturalista megközelítés terén a rendezőpáros tartotta magát Bertolt Brecht szabályához: a realizmus arról szól, hogy igaz dolgokat mondjuk, hanem hogy a dolgokat annak nevezzük, amik" - írta a kritikájában a La Croix újságírója, Jean-Claude Raspiengeas.Szerző: hp

A film forgatása 2018. július 24-én kezdődött meg Liége tartományban, egyebek mellett Seraing és Neupré városában, de a stáb három hetet forgatott Borlez-ben is.Szerző: hp

A francia Oscarként emlegetett César Awardon Az ifjú Ahmedet is jelölték a legjobb külföldi film díjára. Szerző: hp

(2020. 08. 06.)
A történet lezárása azt sugallja, hogy a két idősödő művész minden bizonnyal egy festői kilátású szobában írtak a forgatókönyvet liberális gondolatok felhőjében, mintsem a realitások jegyében. Reméljük, ez csak egyszeri félreértés volt a belga nagymesterek részéről. Több