szabo123   2020. 07. 01.

Az igazat megvallva kicsit több izgalomra számítottam, nem győzött meg teljesen a forgatókönyv. Túl kifinomultnak éreztem a párbeszédeket és az egész film stílusát, teljesen mást kaptam, mint amit vártam.

ferenczijj   2020. 06. 28.

Azt hiszem, hogy egy kissé művészien szenvelgőre vették a figurát, ettől pedig túlságosan behatárolták a célközönséget. Szerintem nem egy könynen emészthető film, és ezzel nálam egy kissé elhasalt.

Toncsi   2020. 06. 27.

Nem könnyű téma, ennek ellenére a főszereplő remekül megbirkózott a nehéz szereppel. A film messze nem tökéletes, de intenzív és magával ragadó, érdemes megnézni.

Péter   2020. 06. 26.

Nagyon nehéz elengedni ezt a filmet, már órákkal a megnézése után is velem maradt a történet, nagyon ott van, szerintem mindenképpen érdemes belevágni, ritka egy mélyenszántó alkotás.

Myriem Akeddiou
Othmane Moumen
Othmane Moumen
Myriem Akeddiou
Idir Ben Addi

A film rendezőpárosa (Jean-Pierre Dardenne és Luc Dardenne) eddig kétszer nyerte el a Cannes-i Filmfesztivál fődíját, az Arany Pálmát. Az ifjú Ahmed immáron a nyolcadik filmjük, melyet jelöltek a rangos díjra.

"A naturalista megközelítés terén a rendezőpáros tartotta magát Bertolt Brecht szabályához: a realizmus arról szól, hogy igaz dolgokat mondjuk, hanem hogy a dolgokat annak nevezzük, amik" - írta a kritikájában a La Croix újságírója, Jean-Claude Raspiengeas.

A film forgatása 2018. július 24-én kezdődött meg Liége tartományban, egyebek mellett Seraing és Neupré városában, de a stáb három hetet forgatott Borlez-ben is.

A francia Oscarként emlegetett César Awardon Az ifjú Ahmedet is jelölték a legjobb külföldi film díjára.

A film versenyben volt a 2019-es Cannes-i Filmfesztiválon az Arany Pálmáért. Bár a fesztivál fődíját nem nyerték el, Jean-Pierre Dardenne és Luc Dardenne rendezőket a legjobb direktornak járó díjjal tüntették ki.

Az ifjú Ahmed vegyes kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg 57 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. február).

A történet lezárása azt sugallja, hogy a két idősödő művész minden bizonnyal egy festői kilátású szobában írtak a forgatókönyvet liberális gondolatok felhőjében, mintsem a realitások jegyében. Reméljük, ez csak egyszeri félreértés volt a belga nagymesterek részéről. több»