A. I. Mesterséges értelem

Artificial Intelligence: AI

A film A.I. Artificial Intelligence, de A.I. néven is ismert.Szerző: Bogi87

100 millió dollárból jött létre az A. I. Mesterséges értelem.Szerző: Bogi87

A film szerepel a Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Al Jourgensen és (Ministry) állítólag azért kaptak szerepet a filmben, mert Stanley Kubrick hatalmas rajongója volt a zenekarnak. Szerző: Bogi87

A Super-Toys Last All Summer Long című, Brian Aldiss által írt novellán alapszik a film.Szerző: Bogi87

A filmet nem csak az operatőri munka (Janusz Kaminski), hanem a speciális effektek is nagyon látványossá tették, nem véletlenül kapta a jelölést ebben a kategóriában az Oscar-díjra.Szerző: Archívum

Steven Spielberg így mesélt a film keletkezéséről: "A 80-as években Stanley Kubrick beavatott a titkába, és elmesélt nekem egy csodálatos történetet. Annyira megragadott ez a mese, hogy miután Stanley itt hagyott minket, el akartam mondani helyette."Szerző: Archívum

David szerepére Spielberg egyetlen választása Haley Joel Osment volt, aki a Hatodik érzékben már bizonyított.Szerző: Archívum

Az A.I. - Mesterséges értelem Stanley Kubrick projektje volt, már a ’70-es évek óta készült a film forgatására, de többször elvetette az ötletet, mert félt, hogy nem tudja hitelesen megalkotni David karakterét. Végül 1995-ben (halála előtt) átadta a filmezési jogot Steven Spielbergnek, aki kissé átdolgozta Ian Watson szkripjét.Szerző: Archívum

Al Jourgensen állítólag megtréfálta Spielberget, mert azt mondta neki, nem vállalják a filmet, mert azt hallották, hogy ez egy hardcore pornó lesz Anal Intruder címmel, és ezt nem vállalják be. Spielberg erre teljesen ledöbbent, mire felvilágosították, hogy csak tréfa volt. Szerző: Archívum

A film előtt Spielberg még sohasem dolgozott rockzenészekkel, ezért tartott is tőle. Szerző: Archívum

A film Brian Aldiss novellája alapján készült. Szerző: rbernadett

A promóciós anyagok egy részén a rendező Steven Spielberg neve rosszul, Stephenként szerepelt. Szerző: SódóGA

A filmben szereplő zenekar, a Ministry Stanley Kubrick választása volt.Szerző: SódóGA