A. I. Mesterséges értelem

Artificial Intelligence: AI

2023.07.30 Lóri Ádámcsik

Még valósággá is válhat...

A 2000-es évek egyik népszerű és emlékezetes sci-fijét sikerült összehoznia Spielbergnek. Van mondanivalója, története, jók a karakterek, jó a vége, és végig izgalmas a cselekményszál.

2020.11.17 dailyfilmsan

Számomra nagyon érdekes az a kérdéskör, amit körbejár a film. Többrétű és mély mondanivalója van. A szeretet különböző szintjeit eleveníti meg. A robotok ábrázolása nagyon bejött, ahhoz képest, hogy 19 éves a film, nagyon jól hozza a futurisztikus at... Több

2017.07.24 Deku

Kora ellenére én még mai napig megtudom nézni ezt a csodálatos Steven Spielberg filmet. Nem csalódtam benne. Az ilyen kikapcsolódásra mondom, hogy megéri a pénzét. Ez olyan volt amit bármikor újra elővennék és megnézném egy nyugis délutáni szórakozás gyanánt.

2018.11.11 Norbert93

A kora ellenére nem fakult, kiváló módon és nem szájbarágósan tárja elénk a mesterséges intelligencia és az emberi értelem között eltűnő vékony határvonalat. Mindenképpen szomorú alkotás, azt pedig mindenki döntse el szíve szerint, hogy a főhős csak "ragaszkodott" az anyjához vagy tényleg valós érzelmei voltak.

2018.03.23 gondi94

Elképesztő rendezés kegyetlen jövő és nagyszerű alakítások jellemzik Steven Spielberg Sci-fijét. Minden karakter a helyén van a színészek csak úgy kápráznak, főleg kiemelkedő a robot(android) gyereket alakító színész, hogy gyermekként is mit lehet al... Több

Egyszerűen érthetetlen a film az én számomra?Nem értettem az igazi lényeget,és ez baj.Műfajában nagyon hátul áll a sorban. Steven Spielberg túlgondolta. Nem ajánlott.

2016.02.21 Lonka

Nagyon-nagyon szomorú film, a szívem hasadt meg a kisfiúért. Kegyetlen világ is a miénk. UFO-s szál már Stephen Spielberg végjegye, ahol csak tudja ott megjeleníti a kis marslakókat.

2018.06.02 BoBamburg

Nem rossz, nem rossz, de számomra mégse az igazi. Szép kis történet, de annyira sose hatott meg csóri kis robot srác története, plusz mindemellett vannak azért hibái a filmnek. És hát nem vitás, vannak jobb alkotások is a műfajon belül (vagy ha csak ... Több

2020.02.16 drg0602

Zseniális....

Nagyon jó film, sok mondanivalója van, nagyon jó színészi teljesítményekkel. Zseniális film egyik legjobb Steven Spielberg alkotás. Kötelező darab.

A David paradoxon

"Én vagyok David!" - ez az időtálló alkotás már több kérdést is felvetett, amire még maga Spielberg sem tudta a választ. Ez a film 22 éves múltra tekint vissza, de tiszta szívvel veheted elő az elkövetkező 30 évben még biztosan. Az érzékeny természetűek azonosulni tudnak a történettel és David (Haley Joel Osment) karakterével és ragaszkodásával, és ez az ami ezt a filmet ikonikussá teszi. Nem mellesleg ez a film Spielberg egyik legjobb alkotása valaha. Az pedig, hogy tudunk-e "kézen járni, falat mászni, vagy inni" azt mindenki döntse el a film megnézése után.

2016.04.22 Loborg

Ez a film az egyik kedvenc sci-fim, és szerintem már az is marad, hisz még gyerekként láttam és nagy hatással volt rám. A posztere is megvan, ugyanazt az érzést kelti ,most is, mint amikor először láttam és ez meg is maradt, míg közben én is felnőttem. Nem szabad kihagyni.

2017.12.31 Zsceeeka

Imádom, a mai napig újra szoktuk nézni, nekem még gyerekkoromból maradandó élmény maradt. Szomorú és kifacsaró történet, de egyben szép is. A színészek remekelnek, egyedi hangvétel, én nagyon szeretem.

2017.08.01 czigler.nora

Annyiszor ültem le megnézni ezt a filmet! De mindig elaludtam rajta, de nem azért mert unalmas, hanem mindig este adták :D Aztán végignéztem és ledöbbentmem mennyire jó film is..

2017.02.25 clay00

Hajjaj.. Bárki bármit mond,szerintem jó film lett. Érzelmes. Maci alakja egyszerre szép, csodás és szívfájdító. Ez utóbbi a többi szereplőre is elmondható. Csúnya egy világot mutat be.