Mentőexpedíció

(The Martian)
Mentőexpedíció

hsanya182  2015. 12. 26.

Egyszer érdemes megnézni, nekem kicsit hosszú volt és nem a legizgalmasabb! Többet vártam tőle, de azért a rendezés valósághű lett, a MArs ábrázolása gyönyörűre sikerült. Remek és öteletes történetet csináltak mindezek mellé! Lefoglalta az elmémet :)

AlBundy  2016. 06. 07.

Nagyon jó film, végig leköti a figyelmet. Az extrán látványos képi világhoz remek zenét írt Gregson-Williams, nagyon együtt él minden eleme a filmnek. Bár igen hosszú, de így is többször nézős film, mind eredeti, mind magyar hanggal teljes élvezetet nyújt.

hell.l  2016. 05. 05.

Ez egy látványos és izgalmas film. Vége valami különlegesség ebben a műfajban. Tetszett, ahogy bemutatja az ember túl tudja élni a leglehetetlenebb és legkilátástalanabb helyzeteket is.

HanGa  2016. 04. 24.

Nagyon látványos ás grandiózus volt a film. A díszletek elképesztően látványosak voltak széles képernyőn. A története végig izgalmas volt és érdekes, nem unatkozott rajta az ember egy percet sem.

ANdraS  2015. 10. 29.

Nekem sajnos ez a film komoly csalódást okozot. Azon kívül, hogy nagyon látványos film, sok pozitivum nem található benne. A film annak ellenére, hogy realisztikusnak mutatta be magát, tipikusan hollywoodosan túlexponált. A Mars felvételei gyönyörűek és az biztos, hogy a modern számitógép technikának köszönhetően olyan jeleneteket láthatunk moziban, amikről még nem rég csak álmodhattunk. De sajnos maga a film csak egy átlagos "dokumentumfilm' nem nagyon meggyőző, túlságosan mesterséges szinészi teljesítményekkel és egy kis amerikai propagandával. Vannak filmek amelyeket csak moziban lehet meg nézni. De ez inkább egy látványos TV filmnek sikerült.

Aksel Hennie
Donald Glover
Donald Glover
Aksel Hennie
Michael Peña
Ashley Moore
Movieaddicts: Mentőexpedíció
Ridley Scott az utóbbi évek melléfogásai után (Prometheus, Exodus) végre letett valami olyat az asztalra, amivel a nézők is elégedettek lehetnek. Filmjében mesterien ötvözte a klasszikus sci-fi és mainstream stílusjegyeit.
Revizor: CRUSOE A MARSON
A Mentőexpedíció egy kifejezetten tudományos és szórakoztató sci-fi, viszont nem igazán szól semmiről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtrailer: Marsi kisokos avagy hogyan maradj életben a vörös bolygón
Matt Damon ismét elveszik a “csillagok között”, ezúttal azonban nem egy fekete lyuk nyeli el, hanem a szomszédban reked, s a túlélése, valamint fölös idejének kitöltése végett a Mars kolonizálásába kezd.Andy Weir bestsellere a Nagy Amerikai Álom áthallásos leképezése az adaptációk terén: hogyan jut el egy történet a blogbejegyzéstől a sikeres könyvforma, majd a szélesvásznas metamorfózis végső stádiumáig. Ridley Scott a Prometheus folytatását vágta érte talonba, s így a Mestert szárnyaló fantáziája egy messzi-messzi galaxis helyett mindössze a Naprendszer negyedik bolygójáig repítette.

A Marson játszódó jeleneteket Jordániában vették fel.

Matt Damon elsősorban azért mondott igent a filmre, mert kíváncsi volt, hogy milyen érzés, amikor csak egyedül van a kamerák előtt, nincsenek színésztársak, nincsen interakció.

Matt Damon a Mentőexpedíció-beli szerepét leginkább a Zuhanás a csendbe című filmhez szereti hasonlítani, amely kihangsúlyozza a lelki oldalát is a történéseknek.