Mentőexpedíció

Annuska   2020. 10. 06.

Remek a film látvány, nekem leesett az állam. Azok a jelenetek tetszettek a legjobban, ahol a főhős Matt Damon egyedül szerepel.

indingo   2017. 04. 12.

Tetszett a film és jó volt néha budapesti épületeket is elcsípni a filmben. kedvet kaptam a könyvhöz is. A története egész érdeke és Matt Damon is jó alakítást nyújtott.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 16.

Számomra ez a film volt a 2015-ös év egyik kellemes csalódása. Kicsit féltem, hogy Matt Damon és Jessica Chastain szereplésével egy hasonló film lesz, mint az Interstellar (az nagyon nem tetszett). Örülök, hogy nem így lett. Egyszerre volt humoros és... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Röviden: látványos, izgalmas, olykor humoros. Igazi "must see".

Deku   2017. 07. 17.

Ennél a filmnél több buktató is volt számomra, elsősorban nem kedvelem Matt Damon-t viszont a történet meg érdekelt. Simán el is szúrhatták volna de nagyon pofás film lett.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Van benne egy-két lassan csordogáló, már-már unalmas rész, de összességében teljesen rendben van. Nem lehet egyszerű az, ha majdnem egymagad kell egy filmet lehozni, ám ez Matt Damon-nak sikerült. Nagyszerűen hozta a szerepet. Emellett azért többnyir... több»

dailyfilmsan   2018. 07. 27.

Nagyon szeretem az űrhajós filmeket és ezért nem is csodálkozom hogy ez a film is belopta szívembe magát. A látvány nagyon ott volt a szeren és a színészi játék is. Nem tudom hogy csinálták hogy Mat Damon szemmel láthatóan lassabban ássa a homokot és... több»

Aksel Hennie
Donald Glover
Donald Glover
Aksel Hennie
Michael Peña
Ashley Moore
Ridley Scott

A film összbevétele 630 161 890 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 409 786 910 forintot termelt.

A studióban tényleg kialakítottak egy burgonyafarmot,aminek minden részén más fejlődési szakaszban lévő krumplik nőttek;így bármilyen méretű burgonyára is volt szükség a forgatás során, az azonnal rendelkezésre állt.

(Artemisia )

A Mentőexpedíció űrruháihoz Ridley Scott felhasználta a Prometheus űrruháinak alapjait.

(Artemisia )

A Marson játszódó jeleneteket Jordániában vették fel.

Matt Damon elsősorban azért mondott igent a filmre, mert kíváncsi volt, hogy milyen érzés, amikor csak egyedül van a kamerák előtt, nincsenek színésztársak, nincsen interakció.

Matt Damon a Mentőexpedíció-beli szerepét leginkább a Zuhanás a csendbe című filmhez szereti hasonlítani, amely kihangsúlyozza a lelki oldalát is a történéseknek.

A könyvben Mark Watney-nek nincsen családja, sőt még viccelődik is azzal, hogyha megmentik, akkor könnyebb lesz a dolga a csajozásnál. Ezzel ellentétben a filmben családos emberként ábrázolják ezzel is növelve a drámai hatást.

történetére még a NASA is áldását adta, mondván ezzel majd sikerül kissé népszerűsíteni az űrutazást.Így a forgatást konzultánsokkal segítették és még azt is engedélyezték a stábnak, hogy használják a logójukat, a Comic-Conra pedig egy asztronautát is küldtek, hogy népszerűsítse a filmet.

A film alapjául szolgáló regény írója, édesapja részecskefizikus, édesanyja pedig villamosmérnök volt, ő maga pedig programozó. Így szinte beleszületett a tudományba.

A filmet eredetileg Drew Goddard rendezte volna, ám végül a Ház az erdő mélyén rendezője csupán a forgatókönyvet írta meg a filmhez. Forgatókönyv írói munkássága igen gazdag, többek között a Buffy, a vámpírok réme, az Alias vagy a Lost című sorozatokhoz is ő írt script-eket, továbbá a Cloverfield és a Z világháború című filmekhez is.

2015-ben a 10. legtöbb bevételt termelő film volt.

Ridley Scott az utóbbi évek melléfogásai után (Prometheus, Exodus) végre letett valami olyat az asztalra, amivel a nézők is elégedettek lehetnek. Filmjében mesterien ötvözte a klasszikus sci-fi és mainstream stílusjegyeit. több»

A Mentőexpedíció egy kifejezetten tudományos és szórakoztató sci-fi, viszont nem igazán szól semmiről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Matt Damon ismét elveszik a “csillagok között”, ezúttal azonban nem egy fekete lyuk nyeli el, hanem a szomszédban reked, s a túlélése, valamint fölös idejének kitöltése végett a Mars kolonizálásába kezd.Andy Weir bestsellere a Nagy Amerikai Álom áthallásos leképezése az adaptációk terén: hogyan jut el egy történet a blogbejegyzéstől a sikeres könyvforma, majd a szélesvásznas metamorfózis végső stádiumáig. Ridley Scott a Prometheus folytatását vágta érte talonba, s így a Mestert szárnyaló fantáziája egy messzi-messzi galaxis helyett mindössze a Naprendszer negyedik bolygójáig repítette. több»