Mentőexpedíció

indingo   2017. 04. 12.

Tetszett a film és jó volt néha budapesti épületeket is elcsípni a filmben. kedvet kaptam a könyvhöz is. A története egész érdeke és Matt Damon is jó alakítást nyújtott.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 16.

Számomra ez a film volt a 2015-ös év egyik kellemes csalódása. Kicsit féltem, hogy Matt Damon és Jessica Chastain szereplésével egy hasonló film lesz, mint az Interstellar (az nagyon nem tetszett). Örülök, hogy nem így lett. Egyszerre volt humoros és komoly, szép képekkel és jó történetvezetéssel. És szerintem nagyon jó kedvcsináló az alapul szolgáló regényhez.

Bogi87   2016. 05. 27.

Röviden: látványos, izgalmas, olykor humoros. Igazi "must see".

Deku   2017. 07. 17.

Ennél a filmnél több buktató is volt számomra, elsősorban nem kedvelem Matt Damon-t viszont a történet meg érdekelt. Simán el is szúrhatták volna de nagyon pofás film lett.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Van benne egy-két lassan csordogáló, már-már unalmas rész, de összességében teljesen rendben van. Nem lehet egyszerű az, ha majdnem egymagad kell egy filmet lehozni, ám ez Matt Damon-nak sikerült. Nagyszerűen hozta a szerepet. Emellett azért többnyire izgalmas és helyenként vicces is volt. Viszont a film legnagyobb pozitívuma a zene.

Aksel Hennie
Donald Glover
Donald Glover
Aksel Hennie
Michael Peña
Ashley Moore
Ridley Scott

Ridley Scott az utóbbi évek melléfogásai után (Prometheus, Exodus) végre letett valami olyat az asztalra, amivel a nézők is elégedettek lehetnek. Filmjében mesterien ötvözte a klasszikus sci-fi és mainstream stílusjegyeit. több»

A Mentőexpedíció egy kifejezetten tudományos és szórakoztató sci-fi, viszont nem igazán szól semmiről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Matt Damon ismét elveszik a “csillagok között”, ezúttal azonban nem egy fekete lyuk nyeli el, hanem a szomszédban reked, s a túlélése, valamint fölös idejének kitöltése végett a Mars kolonizálásába kezd.Andy Weir bestsellere a Nagy Amerikai Álom áthallásos leképezése az adaptációk terén: hogyan jut el egy történet a blogbejegyzéstől a sikeres könyvforma, majd a szélesvásznas metamorfózis végső stádiumáig. Ridley Scott a Prometheus folytatását vágta érte talonba, s így a Mestert szárnyaló fantáziája egy messzi-messzi galaxis helyett mindössze a Naprendszer negyedik bolygójáig repítette. több»

A studióban tényleg kialakítottak egy burgonyafarmot,aminek minden részén más fejlődési szakaszban lévő krumplik nőttek;így bármilyen méretű burgonyára is volt szükség a forgatás során, az azonnal rendelkezésre állt.

(Artemisia )

A Mentőexpedíció űrruháihoz Ridley Scott felhasználta a Prometheus űrruháinak alapjait.

(Artemisia )

A Marson játszódó jeleneteket Jordániában vették fel.

(ArpiHajdu és Réci )