Alaska Daily

Egy újságíró újrakezdi életét Alaszkában, és egy helyi újságnak kezd dolgozni Anchorage-ben.

(Hupka Adrián)

Ország: Kanada
Premier: 2022.10.06. | Disney+ (2023.02.08.)

1. évad (2022) - 11 epizód

Pablo Castelblanco
Craig Frank

KULCSSZAVAK

2023.04.06 GreyWolf

Nem vagyok Hilary Swank rajongó, de ezt a szerepet mintha neki találták volna ki. A sorozat sok valós problémára is felhívja a figyelmet.

2023.02.08 Tomi

Nagyon ígéretes és olyasmire fókuszál, ami kihalóban van, márpedig érdemes lenne megmenteni. A kisvárosi riporterek, újságírók és médiaszereplők, akik a valóságot kutatják, nem pedig azt az "igazságot" prezentálják, amiért éppen megfizetik őket. Jól indult a sorozat, remélem megtartja a színvonalat.

2022.12.13 Zsolt

Üdítően jó és reális sorozat, kicsit szkeptikus voltam eleinte, de kellemesen csalódtam. Hilary Swank pedig zseniális a főszerepben.

A 8. epizódban említenek egy újságírós témájú filmet, ez A pénteki barátnő címmel (His Girl Friday), 1941-ben készült film, Cary Grant főszereplésével.Szerző: Dorkateo

A sorozat szellemi atyja, Tom McCarthy 2015-ben elkészítette a „Spotlight” című filmet, amely egy tényleges történetsorozatról szólt, amit a Boston Globe csapata írt a katolikus egyházról. Az Alaska Daily viszont teljes egészében fikciós történet, bár a valós tények alapján írták meg,Szerző: Dorkateo

A forgatás Kanadában, Brit Kolumbiában zajlott 2022 augusztusában, és 2023 januárjában fejeződött be.Szerző: Dorkateo

Minden epizód végén olvashatunk pontos információkat a történet alapjául szolgáló tényekről, emberekről, újságcikkekről és polgárjogi cselekményekről.Szerző: Dorkateo

A filmsorozat alapja az ADN (Anchorage Daily News) Lawless c. sorozata alapján készült. Ennek írásaiban tárták fel az alaszkai őslakosokat érő jogi megkülönböztetést, s a cikksorozat Pulitzer-díjat kapott.Szerző: Dorkateo

Terápia
2012