Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai

Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

Egy csöpp kínai leány ártatlanul baktat a metropolisban. Ez a világ számára épp úgy felfedezendő, mint bármi más. A gyanútlan gyermek naiv természetességgel ismerkedik meg az új-konzumvilág jelenségeivel.

(alexxx)

Zene: Guy Gross
Ország: Ausztrália
Premier (HU): 1995.06.22.

2023.03.07 Györgyi Dóra

Ausztrál eredeti. Vicces, látványos, valósághű, amerikai túlzások nélkül

2020.09.07 Kazydo

Terence Stamp bár nem ilyen filmekben látható általában, de valami csoda ebben a korosodó, már kissé kiégett transzfesztita előadó művész szerepben. A zenék nagyon elvannak találva, a jelmezek, helyszínek, táncok, sminkek mind tökéletesek. Azóta több... Több

2014.11.22 OrSi

Na, ezen a filmen garantáltan nem fog unatkozni senki! :) Én még ilyet nem is láttam, talán a Rocky Horror Showhoz áll legközelebb, viszont ez szerintem sokkal jobb, Weavinget is Piercet is nagyon furcsa volt látni ebben a szerepben, de nagyon izgalmas, humoros, kreatív. :)

2019.07.14 gerda

Fogalmam sincs, hogy miért nem hallottam idáig erről a filmről, de most nagyon örülök neki, hogy rátaláltam. Remek film, mindemellett nagyon szép vizuálisan. Nagyon tetszik ez a sivatagi hangulat.

Bob filippíno felesége úgynevezett távmenyasszony volt, közvetítő segítségével jöttek össze. Ez egy létező jelenség volt anno Ausztráliában, a nőhiányt hivatott orvosolni, főként ázsiai nőkkel. Természetesen a legtöbb ilyen házasság válással végződött. Szerző: Kazydo

Az Alice Springsi szálloda portása valójában Stephen Elliott, a film rendezője volt.Szerző: Kazydo

A film szerepel az LMBT listán, mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexuális vagy transznemű szereplők szerepelnek, illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.Szerző: mamiéstöti2