Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Borat - Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika (2006)

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

BoBamburg   2020. 12. 20.

Vicces, eszement és teljesen bevállalós. Pont olyan, amilyennek egy igazán dögös vígjátéknak lennie kell. Arról meg már nem is beszélve, mennyire jó és okos társadalomkritika az egész. Zseniális.

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Szuper színészi játékokkal teli film egy unalmas történet köré fonva. Nekem gyenge volt, nem tetszett.

Deku   2017. 09. 13.

Nagyon közel volt pedig ahhoz, hogy azt mondhassam rá, hogy ez mégis megérte. Sajnos azonban bőven várakozás alatt teljesített. Gyenge sztori, harmatos színészi játék övezi.

HercegPeter   2016. 12. 03.

Sacha Baron Cohen minden filmje (a Brüno-t leszámítva) zseniális. Úgy tud viccet csinálni bárkiből, hogy aki megsértődik annak nincs humora. Viccel a zsidókkal (pedig ó is zsidó származású), arabokkal, melegekkel és bárkivel, akivel csak tud. Nálam egyértelműen ez a filmje viszi a pálmát.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Nagyon sokan piedesztálra emelik és emelték, hogy milyen jó film, de számomra pusztító volt. Pedig alapvetően még az alpári poénokat is kedvelem, de ez már túltolta és kifejezetten átment a megbotránkoztatáson túli világba. Így még kevésbé tetszett, pedig nyitottan álltam hozzá, pont a megítélése miatt.

HETEDIK   2020. 11. 02.

Cohen legjobb filmje. Parádésan gúnyolja a rasszizmust, a nők lenézését, az elmaradottságot meg egy sor dolgot. A legjobb rész, mikor meztelenül gyepálják egymást a hájassal, de a Pamela Andersonos feleségül kérés se semmi többek között. A kazah falu meg hasonlított egynéhány itthonira...

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Elmebeteg vígjáték, bár nem kell tőle sokat várni, akkor tökéletes. A látvány, környezet és a színészi játékok kiemelkedőek. Az a zöld fürdőruha pedig már közpoén lett mióta kijött ez a filmXD

Sacha Baron Cohen

A kazah falvas jelenetet valójában egy kis román településen Moroeniben vették fel.

A filmet eredetileg Todd Phillips (Másnaposok-trilógia) rendezte volna, ám a himnuszéneklős, rodeós jelenet után végül otthagyta a produkciót "kreatív nézeteltérésekre" hivatkozva.

Borat szomszédja, Nursultan Tuyakbay nevét a kazah elnök és egy ellenzéki politikus nevének keresztezésével kapta.

(BSzabina)

Amikor Borat 'kazah' nyelven beszél, valójában hébert használ, nagyon erős kelet-európai álakcentussal. A mondottakat nagyjából lehet érteni, és számos viccet tartalmaznak, amit csak Sacha Baron Cohenhez közel álló emberek érthetnek.

(BSzabina)

Az öltönyt, amit Borat visel, szándékosan nem mosták ki soha.

(BSzabina)

Borat karakterét egy orosz doktor ihlette, akivel Sacha Baron Cohen egyszer találkozott. Cohen szerint a doktor, ugyan akarata ellenére, de hihetetlenül vicces volt.

(BSzabina)

A rendőrséget kilencvenkétszer hívták ki Sacha Baron Cohenre a forgatás során.

(BSzabina)

A Borat tehát összességében egy felemás koncepció és élmény: ahhoz túlságosan improvizatív, hogy szándékolt poénjai júl működjenek, ahhoz pedig túlságosan is kevés mozgástere van, hogy igazán eljátsszon a kamera elé ültetett áldozataival. 7/10 több»