indingo   2017. 12. 04.

Meglepően jó film, nem egy megszokott Owen Wilsonos ökörség. Szívmelengető a története és a természet közeliség is csak dobott rajta. Nem mondanám vígjátéknak, annál komolyabb.

pi   2016. 03. 23.

Kicsit féltem, hogy Steve Martin megint valami féleszű vígjátékot eszelt ki, de szerencsére ez nem az. Nagyon jó hangulata van a filmnek, egyszerűen imádtam a poénjait, viszont egyáltalán nem komolytalan vagy épp idétlenkedő alkotásról van szó.

pepetherock   2015. 05. 05.

Tetszett, hogy sikerült egy ilyen természetfilm kombinációjával létrehozni valami igazán tartalmasat és vicceset. Nagy kedvencem lett a film, és szerintem ez pont az, amit bármikor újra és újra meg lehet nézni.

Tim Blake Nelson
Tim Blake Nelson
Anjelica Huston
Steve Martin

Jim Parsons lelkes madárbiológust játszik a filmben. Az Agymenők (2007) című sorozatban alakított karakterének, Sheldon Coopernek ironikusan madárfóbiája van.

(Thibo84)

A film gyártási költsége nagyjából 41M $-t tett ki, azonban az összes bevétele sem érte el a 7,5M $-t.

Az előkészületek egy pontján még Steve Carell és Dustin Hoffman lett volna a főszereplő.