Vad évad (A nagy madárlesen)

Vad évad (A nagy madárlesen)

The Big Year

Rendező: David Frankel
Forgatókönyvíró: Howard Franklin, Mark Obmascik
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2012.09.12. | Disney+ (2022.06.14.)

Tim Blake Nelson
Tim Blake Nelson
Anjelica Huston

2023.01.11 Di Canio

Érdekes film volt. Az eleje unalmas volt, de aztán a tájak feldobták. Nem kell nagy poénokra számítani, ez egy nyugis természetfilm-vígjáték. Ahogy nézi az ember, azon gondolkodik, milyen jó lenne ezt csinálni.

2017.12.04 indingo

Meglepően jó film, nem egy megszokott Owen Wilsonos ökörség. Szívmelengető a története és a természet közeliség is csak dobott rajta. Nem mondanám vígjátéknak, annál komolyabb.

2019.10.14 pi

Kicsit féltem, hogy Steve Martin megint valami féleszű vígjátékot eszelt ki, de szerencsére ez nem az. Nagyon jó hangulata van a filmnek, egyszerűen imádtam a poénjait, viszont egyáltalán nem komolytalan vagy épp idétlenkedő alkotásról van szó.

2015.07.08 pepetherock

Tetszett, hogy sikerült egy ilyen természetfilm kombinációjával létrehozni valami igazán tartalmasat és vicceset. Nagy kedvencem lett a film, és szerintem ez pont az, amit bármikor újra és újra meg lehet nézni.

Jim Parsons lelkes madárbiológust játszik a filmben. Az Agymenők (2007) című sorozatban alakított karakterének, Sheldon Coopernek ironikusan madárfóbiája van.Szerző: Thibo84

A film gyártási költsége nagyjából 41M $-t tett ki, azonban az összes bevétele sem érte el a 7,5M $-t.Szerző: dulkap

Az előkészületek egy pontján még Steve Carell és Dustin Hoffman lett volna a főszereplő.Szerző: dulkap

Steve Martin a forgatás alatt írta meg 2011-es zenei albumának nagy részét: "Rare Bird Alert" (Steve Martin and the Steep Canyon Rangers).Szerző: dulkap