Rocksuli (2003)

The School of Rock

Rocksuli

Deku   2017. 10. 22.

Nem szégyellem bevallani, hogy bejött ez a film pedig nem vártam tőle kábé semmit sem. Nagyon szórakoztató lett ez a film. Imádtam a karaktereket benne, ez pedig szerintem alap dolog egy filmnél, a történet is nagyon rendben volt, sőt mi több, imádtam.

HETEDIK   2019. 02. 24.

Zseniális film, ami amellett hogy megmutatja, miről is szól a rock és milyen ez az életérzés, betekintést nyújt abba is, hogy működik egy zenei banda és mennyi összetevő kell a sikerességéhéz. Black amúgy is egyik kedvencem, de amit itt leművel, Oscar jelölést érdemelt volna minimum. Látszott minden mozdulatán, milyen szenvedélyes rock rajongó, tökéletes választás volt a szerepre. Mindig szívesen nézem meg ezt a kis gyöngyszemet.

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Nem zseniális, de azért elég szórakoztató film. Nem egy tipikus zenetanárt alakít Jack Black az biztos. Sajátos humora a filmet is átszövi és ez a szerencséje ennek a filmnek. A gyerekek ahogy próbálnak fejlődni és tanulni magukról a zene által az nagyon izgalmas. Inspiráló kis filmecske a kitartásról, erőről és az összetartásról.

sabnock666   2019. 08. 31.

Jó poénok,pörgős film,lehet rajta nevetni,de nem lesz kedvenc,egyfajta szintet ez a film nem tud átlépni.A saját színvonalán meg megállja a helyét. Poénos.Sem több,sem kevesebb.

Csillagpor   2018. 10. 22.

Imádom ezt a filmet. Jack Black nagy kedvenc, így szinte borítékolható is volt hogy ez a vígjátéka is tetszeni fog. Ez a pasi egy állat ha szabad kezet kap a filmekben. Persze a szó jó értelmében. A történet klasszikus. Adott egy állítólagos tanár aki a pénz miatt becselezi magát egy suliba tanítani. Zenéhez ért, így azt tanítja és oltári nagy lelkesedéssel, amiből a gyerekek kb. többet fejlődnek, tanulnak mint a valódi tananyagokból...

Brian Falduto
Brian Falduto
Jordan-Claire Green
Cole Hawkins
Jordan-Claire Green
Robert Tsai
Joey Gaydos Jr.

Bár a filmben lévő gyerekkarakterek egyidősnek tűnnek, az őket alakító színészek között volt érdemi korkülönbség. A Freddy Jonest alakító Kevin Alexander Clark majdnem 15 éves volt a film megjelenésekor, míg Miranda Cosgrove (aki a filmben Summert játszotta) épphogy betöltötte a tizedik életévét.

(ArpiHajdu és Réci )

Ned metal bandáját Maggotdeath a neve, amely utalás egy létező zenekarra, a Megadeath-re.

(ArpiHajdu és Réci )

A Summert alakító Miranda Cosgrove-nak ez volt az első filmszerepe.