Rocksuli (2003)

The School of Rock

Rocksuli

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Jó poénok,pörgős film,lehet rajta nevetni,de nem lesz kedvenc,egyfajta szintet ez a film nem tud átlépni.A saját színvonalán meg megállja a helyét. Poénos.Sem több,sem kevesebb.

Deku   2017. 10. 22.

Nem szégyellem bevallani, hogy bejött ez a film pedig nem vártam tőle kábé semmit sem. Nagyon szórakoztató lett ez a film. Imádtam a karaktereket benne, ez pedig szerintem alap dolog egy filmnél, a történet is nagyon rendben volt, sőt mi több, imádtam.

HETEDIK   2019. 02. 24.

Zseniális film, ami amellett hogy megmutatja, miről is szól a rock és milyen ez az életérzés, betekintést nyújt abba is, hogy működik egy zenei banda és mennyi összetevő kell a sikerességéhéz. Black amúgy is egyik kedvencem, de amit itt leművel, Osca... több»

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Nem zseniális, de azért elég szórakoztató film. Nem egy tipikus zenetanárt alakít Jack Black az biztos. Sajátos humora a filmet is átszövi és ez a szerencséje ennek a filmnek. A gyerekek ahogy próbálnak fejlődni és tanulni magukról a zene által az na... több»

Csillagpor   2018. 10. 22.

Imádom ezt a filmet. Jack Black nagy kedvenc, így szinte borítékolható is volt hogy ez a vígjátéka is tetszeni fog. Ez a pasi egy állat ha szabad kezet kap a filmekben. Persze a szó jó értelmében. A történet klasszikus. Adott egy állítólagos tanár ak... több»

raczdavidzsolt   2016. 05. 03.

Imdáom! Lendületes, pörgős és igazi rock élet. Szuper!

Plisetsky   2018. 04. 30.

Nagyon tetszett. Nem vártam semmit tőle és kaptam egy hihetetlen jó, izgalmas, vicces és aranyos filmet, ahol szinte végig csak mosolyogni lehetett a tanár és a diákok között kialakuló kapcsolaton és a kemény munkájuk után járó elismerésen :)

Brian Falduto
Brian Falduto
Jordan-Claire Green
Cole Hawkins
Jordan-Claire Green
Robert Tsai
Joey Gaydos Jr.

Bár a filmben lévő gyerekkarakterek egyidősnek tűnnek, az őket alakító színészek között volt érdemi korkülönbség. A Freddy Jonest alakító Kevin Alexander Clark majdnem 15 éves volt a film megjelenésekor, míg Miranda Cosgrove (aki a filmben Summert játszotta) épphogy betöltötte a tizedik életévét.

Ned metal bandáját Maggotdeath a neve, amely utalás egy létező zenekarra, a Megadeath-re.

A Summert alakító Miranda Cosgrove-nak ez volt az első filmszerepe.

A Gibson és a Marshall is szerepelt a film szponzorai között.

Jack Black is maga adta elő a karaktere által játszott/énekelt zenéket. A privát életben is zenél, 1997-ben alapította meg "Tenacious D" nevű együttesét, melyben azóta is zenél, társa Kyle Gass. 2 albumuk, 3 szólólemezük és egy DVD-jük jelent meg, többféle stílust ötvöznek, főként classic illetve folk rockot, humoros, helyenként vulgáris stílusban előadva.

(Menyét Ibolya)

A Summert alakító Miranda Cosgrove valójában tud énekelni, külön leckét kellett vennie, hogy minél hamisabb legyen a filmben.

A filmben minden gyerek valóban tudnak hangszeren játszani, a háttérénekesek pedig ténylegesen vokalisták. Jack Black is tud gitározni, bár a szólókat nem ő játszotta.

Amikor Jack Black a közönség közé veti magát, kaszkadőrök kapták el.

Minden szülőnek Volvo márkájú autója van.

A DVD extrák közül kiderült, hogy a film eredetileg musical lett volna.