Aludj csak, én álmodom

While You Were Sleeping

Az akkor még ismeretlen Matthew McConaughey Jack szerepére pályázott, de Texas-i akcentusa miatt nem kapta meg a szerepet.Szerző: dailyfilmsan

A film eredetileg nem karácsonyi filmnek készült, később döntöttek úgy, hogy a történet az ünnepek alatt játszódik, abban bízva, hogy így könnyebb lesz eladni a nézőközönségnek. Szerző: dailyfilmsan

Sandra Bullock a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A forgatókönyvet eredetileg Demi Moore-ra írták, azonban Sandra Bullock elhalászta előle a szerepet azzal az indokkal, hogy most ment keresztül egy szakításon, ami egy négyéves kapcsolatot zárt le, így átérzi a szerepet. Szerző: rbernadett

Lucy szerepét Julia Roberts-nek is felajánlották, de ő visszautasította. Szerző: rbernadett

Az eredeti forgatókönyv szerint egy nő feküdt volna kómában, és egy férfi állította volna magáról, hogy a vőlegénye. Ebben a formában a stúdiók sorban utasították vissza, mígnem az egyik azt javasolta, hogy mi lenne, ha megfordítanák a szerepeket. Miután újraírták a forgatókönyvet, a Hollywood Pictures bevállalta a filmet. Szerző: rbernadett