Aludj csak, én álmodom (1995)

While You Were Sleeping

violet_hope11   2020. 08. 30.

Bájos, szívet melengető kis film, nagyon tetszett! Egy ‘90-es évekbeli romantikus történet, amit az egymást követő félreértések tesznek humorossá. A szereplők egytől-egyig szerethetők, Sandra Bullock nagyon jól alakítja az álmodozó, szerelemre és családi közegre vágyakozó lányt.

Artemisia   2018. 01. 07.

Ízig-vérig romantikus történet, kedves, önironikus humorral.A cselekmény lebilincselő, izgalmas, vicces, tanulságos.A karakterek szerethetőek, Lucy karakterével bármelyik lány azonosulni tud; van egy csipetnyi jellemkomikum is. Bár nem rendelkezik mo... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Igen,itt még Bullock kisasszony emberi lénynek nézett ki,nem egy agyonbotoxolt,össze-vissza műtött gumibabának... Aranyos,kedves,nagyon egyszerű story,és mégis érdekli az embert. Átlagos,de nézhető!

diumiu   2018. 01. 31.

Nagyon szeretem ezt a filmet, van mondanivalója, humoros és a romantika sem hiányozott belőle. Számomra minden benne van ebben a filmben aminek benne kell lennie. Tökéletes kikapcsolódás.

dailyfilmsan   2020. 05. 01.

Közepes romantikus film. Engem nem nyűgözött le sőt túl abszurdnak találtam. Nagyon földtől elrugaszkodott ötleten alapszik. Bár a színészek jók voltak, mégis untam.

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Sandrea Bullock egyik legjobb romantikus vígjátéka. Ez még eléggé korai filme és én ezeket szeretem főleg. Itt még hitelesebb, frissebb volt. A film nagyon jó. Fordulatos és véletlenek sokasága révén találja meg végül az igaz szerelmet. Mindenképpen érdemes megnézni. Valahogy én mindig karácsonyi filmként skatulyázom be.

Greeta   2017. 12. 19.

Helyes kis romantikus film. Sandra Bullock karaktere nagyon kedvelhető. Helyenként kellően vicces, de tartalma is van. Minden egy apró félreértésből indul.

Az akkor még ismeretlen Matthew McConaughey Jack szerepére pályázott, de Texas-i akcentusa miatt nem kapta meg a szerepet.

(dailyfilmsan)

A film eredetileg nem karácsonyi filmnek készült, később döntöttek úgy, hogy a történet az ünnepek alatt játszódik, abban bízva, hogy így könnyebb lesz eladni a nézőközönségnek.

(dailyfilmsan)

Sandra Bullock a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A forgatókönyvet eredetileg Demi Moore-ra írták, azonban Sandra Bullock elhalászta előle a szerepet azzal az indokkal, hogy most ment keresztül egy szakításon, ami egy négyéves kapcsolatot zárt le, így átérzi a szerepet.

Lucy szerepét Julia Roberts-nek is felajánlották, de ő visszautasította.