Amerikai pasztorál

American Pastoral

A film összbevétele 2 063 436 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 240 373 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 202 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Philip Roth regényeiből már több ízben készült film, így 2003-ban a Szégyenfolt, 2008-ban az Elégia, 2014-ben Az utolsó felvonás, 2016-ban pedig az Amerikai pasztorál és az Indignation.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti tervek szerint Paul Bettany alakította volna Swedee-t, Jennifer Connelly a feleségét és Evan Rachel Wood a lányukat. 2004-ben azonban a projekt zsákutcába jutott, ezért mind kiszálltak. Tíz évvel később Connelly visszatért, de a már említett karaktereket Ewan McGregor és Dakota Fanning vették át. Szerző: hp

Ewan McGregor a forgatás alatt Ray Liotta filmjeinek részleteit hallgatta, hogy minél jobban elsajátíthassa színésztársától a New Jersey-i akcentust. Szerző: hp

A filmet az eredeti tervek szerint Phillip Noyce rendezte volna.Szerző: hp

A film világpremierje 2016. szeptember 9-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: hp

Az Amerikai pasztorál forgatási munkálatai 2015. szeptember 21-én kezdődtek meg Harmonyban, Pennsylvania államban. Szerző: hp

Az Amerikai pasztorált meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on jelenleg mindössze 23 százalékon áll 101 szemlézett írást követően (2017. március). Szerző: hp

Jennifer Connelly meztelen jelenetéhez a színésznővel hosszú évek óta sminkesként dolgozó Judy Chin tervezett szeméremparókát. Szerző: hp

A forgatókönyv már 2006-ban elkészült, de a megvalósítás tíz évet váratott magára.Szerző: ps

A film Philip Roth azonos című regénye alapján készült, amely 1998-ban elnyerte a Pulitzer díjat.Szerző: ps

Ez eredeti tervek szerint a filmet Phillip Noyce rendezte volna.Szerző: ps

Ez Ewan McGregor első rendezése.Szerző: ps