Amerikai pasztorál

Uzo Aduba
David Strathairn
Valorie Curry
Ewan McGregor

Meddig bízzon meg egy szülő a gyerekében? És mi az, amit még megbocsáthat neki? Philip Roth Pulitzer-díjas regényéből készítette el Ewan McGregor a rendezői bemutatkozását, amelyben az amerikai álom egy postahivatal felrobbanásával hirtelen szertefoszlik. Seymour (Ewan McGregor –… Több

Rendező: Ewan McGregor
Író: Philip Roth
Forgatókönyvíró: John Romano
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hongkong
Premier (HU): 2017.04.13.

2020.02.22 diumiu

Amikor megtudtam, hogy Ewan McGregor rendezni fog izgatottan vártam a végeredményt. Csak az a baj, hogy ez számomra nem olyan végeredmény lett, mint amire vártam... Pedig a történet izgalmas, a szereplők, a helyszínek és a stílus is nagyon jól el let... Több

2017.05.08 Berto49

A szülő mindig szereti a gyerekét?

Kár, hogy Ewan McGregor rendezői munkásságát Philip Roth Pulitzer-díjas könyvével kezdte, mert ez a debütálás nem sok jót ígér. A könyv ha csak nyomokban is hasonlít a filmhez, nálam egész biztosan nem kerül az olvasmányaim közé. Egyre inkább kezdem ... Teljes kritika

2017.10.23 Bazzzsi

Nagyobb volt a füstje mint a lángja. A második felénél már nem tudtam figyelni és inkább kicsi takarítottam. Valahogy teljesen elkanyarodtak az eredeti koncepciótól és a rendezéssel is voltak bajok.

2017.10.01 indingo

Sokkal jobb filmre számítottam az előzetes alapján, szerencsére nem moziban néztem meg. Mintha nem is arról szól volna aminek be lett harangozva. Amíg el nem tűnt a lány addig elment, utána nem tetszett.

2017.12.20 hsanya182

Egy tökéletes család tökéletlen élete. Személyiségzavaros szülők, pszichoterápiára járatják lányukat mert nem értik miért dadog, nem tudják hogy miattuk van minden. Elmebeteg emberek elvesznek a civilizációnk viharában, azt hiszik a hírnév a minden. ... Több

A film összbevétele 2 063 436 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 240 373 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 202 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Philip Roth regényeiből már több ízben készült film, így 2003-ban a Szégyenfolt, 2008-ban az Elégia, 2014-ben Az utolsó felvonás, 2016-ban pedig az Amerikai pasztorál és az Indignation.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti tervek szerint Paul Bettany alakította volna Swedee-t, Jennifer Connelly a feleségét és Evan Rachel Wood a lányukat. 2004-ben azonban a projekt zsákutcába jutott, ezért mind kiszálltak. Tíz évvel később Connelly visszatért, de a már említett karaktereket Ewan McGregor és Dakota Fanning vették át. Szerző: hp

Ewan McGregor a forgatás alatt Ray Liotta filmjeinek részleteit hallgatta, hogy minél jobban elsajátíthassa színésztársától a New Jersey-i akcentust. Szerző: hp

A filmet az eredeti tervek szerint Phillip Noyce rendezte volna.Szerző: hp

(2017. 03. 02.)
Mindennek működnie kell!
Philip Roth Amerikai pasztorálja legalább oly pontosan és brutálisan tárja fel a hamis illúziók mögött rejlő bomlást, mintha egy szépségkirálynő boncolását néznénk végig. Ewan McGregor pedig pont egy olyan sablont húz a film képi világára, amelytől Roth szövege végig megpróbált megszabadulni. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 04. 15.)
Philip Roth Pulitzer-díjas regényének papírlapjai betonként állnak ellen a megfilmesítésnek, az adaptációs folyamatokat pedig az sem könnyítette meg, hogy a nehéz alapanyag mellett Ewan McGregor a főszerep mellett a rendezést is magára vállalta. 65/100 Több

(2017. 04. 02.)
Az American Pastoral végeredményben szerintem így sem lett olyan vészes, mint amilyennek például a külföldi fogadtatása lefesti, hiszen bár keltsen olyan benyomást, mintha csak árnyéka lenne a műnek, amelyből a stáb dolgozott, ebben az árnyékban is találhatunk kedvünkre valót.

7/10 Több

Értékelés: 9.5/10
(2017. 04. 10.)
Úgy gondolom, az Amerikai pasztorálban minden megvan; arra született, hogy klasszikussá váljon. Nem csak Ewan McGregor eddigi legjobb filmje, hanem a téma legjobbja, és számomra az év eddig legkiemelkedőbb filmje. 9,5/10 Több

(2017. 05. 02.)
Ewan McGregor első rendezése nem tökéletes, mégis minden ízében kedvelhető dráma. 7/10 Több