A kokainkölyök

Bel Powley
Bruce Dern
Piper Laurie
Richie Merritt

A film egy tinédzser, Richard Wershe Jr. történetét meséli el, aki a rendőrség titkos informátora volt a nyolcvanas években, míg végül kábítószer kereskedelemért letartóztatták és életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.

(dulkap)

Premier: 2018.08.31.

2021.09.04 dailyfilmsan

Különös szemléletmóddal dolgozik a film. Erős és velős, na meg persze lényegre törő. A közepe kicsit lapos, de még pont az elfogadható kategóriába esik.

2019.04.26 Thibo84

Nálam nyerő volt a film. Hiába nagyszerű színész Matthew McConaughey, most Richie Merritt elvittem előle a főszerepet. A történet végig érdekes, néha még nagyon fel is pörögnek az események. Mondjuk sajnáltam a srácot. Igaz, drogot árult, de mégis mi... Több

2019.07.11 BoBamburg

Bírom az ilyen jellegű életrajzi filmeket, de ez valahogy nem tudott lekötni. Kissé laposabb volt mint amire számítottam, maga a történet se volt túl érdekes, és nem mellékesen a főszereplő srác (függetlenül attól, hogy amúgy jól játszott) nagyon irritáló volt számomra. Egyszer nézős, hangulatos dráma. De ennyi.

2019.05.07 MMcFly2015

Matthew McConaughey mint húzónév

A film megtörtént esemény alapján készült, ami miatt külön figyelmet szenteltem rá. Mégis, elmaradt az az érzés, amiket a hasonló ,,életrajzi" drámáktól szokásos kapni. A történet nem túl erős. Kismillió filmben (akár fiktív-akár nem) láthattunk hasonló gengszteréletet. Ezt totál irritáló környezetté varázsolta a magyar szinkron. Örök probléma, hogy a ,,néger vakert”, nem tudja átadni a magyar nyelvezet, így mindenképpen angolul érdemes megnézni. Szerencsére a film felénél a történet és a stílus is előnyére változik. A sablonos bűnügyi vonalat átvette, illetve megfűszerezte az igen hatásos dráma. Ezt Matthew McConaughey elviszi a hátán. Az ő neve emeli ki ezt a filmet a közepes színvonalból. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, viszont annak ellenére, hogy valós történet, meg az FBI ,,piszkos" ügyleteivel foglalkozik, a film első fele képtelen feszültséggel szolgálni. Érdemes kitartani.

2019.10.20 dovetusfurdo

Megin egy kokainos film oke és?

Az elején meg se ismerhetjük Rickyt és az ő lelkivilágát , hogy mennyire "testvéreinek" érzi a feketebőrű gyerekekket. De már is felbukkantak a nyomozók akik kavarnak is meg nem is olyan semittelenek róluk se tustunk meg sokat sőt semmit kicsit azt a szemszöget is megnéztem volna. Átlagos egy filmnek nem rossz nézhető

Ray Donovan
2013