A kokainkölyök (2018)

Bel Powley
Bruce Dern
Piper Laurie
Richie Merritt

dailyfilmsan   2021. 09. 04.

Különös szemléletmóddal dolgozik a film. Erős és velős, na meg persze lényegre törő. A közepe kicsit lapos, de még pont az elfogadható kategóriába esik.

Thibo84   2019. 04. 26.

Nálam nyerő volt a film. Hiába nagyszerű színész Matthew McConaughey, most Richie Merritt elvittem előle a főszerepet. A történet végig érdekes, néha még nagyon fel is pörögnek az események. Mondjuk sajnáltam a srácot. Igaz, drogot árult, de mégis mi... több»

BoBamburg   2019. 07. 11.

Bírom az ilyen jellegű életrajzi filmeket, de ez valahogy nem tudott lekötni. Kissé laposabb volt mint amire számítottam, maga a történet se volt túl érdekes, és nem mellékesen a főszereplő srác (függetlenül attól, hogy amúgy jól játszott) nagyon irritáló volt számomra. Egyszer nézős, hangulatos dráma. De ennyi.

MMcFly2015   2019. 05. 07.

Matthew McConaughey mint húzónév

A film megtörtént esemény alapján készült, ami miatt külön figyelmet szenteltem rá. Mégis, elmaradt az az érzés, amiket a hasonló ,,életrajzi" drámáktól szokásos kapni. A történet nem túl erős. Kismillió filmben (akár fiktív-akár nem) láthattunk hasonló gengszteréletet. Ezt totál irritáló környezetté varázsolta a magyar szinkron. Örök probléma, hogy a ,,néger vakert”, nem tudja átadni a magyar nyelvezet, így mindenképpen angolul érdemes megnézni. Szerencsére a film felénél a történet és a stílus is előnyére változik. A sablonos bűnügyi vonalat átvette, illetve megfűszerezte az igen hatásos dráma. Ezt Matthew McConaughey elviszi a hátán. Az ő neve emeli ki ezt a filmet a közepes színvonalból. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, viszont annak ellenére, hogy valós történet, meg az FBI ,,piszkos" ügyleteivel foglalkozik, a film első fele képtelen feszültséggel szolgálni. Érdemes kitartani.

dovetusfurdo   2019. 10. 20.

Megin egy kokainos film oke és?

Az elején meg se ismerhetjük Rickyt és az ő lelkivilágát , hogy mennyire "testvéreinek" érzi a feketebőrű gyerekekket. De már is felbukkantak a nyomozók akik kavarnak is meg nem is olyan semittelenek róluk se tustunk meg sokat sőt semmit kicsit azt a szemszöget is megnéztem volna. Átlagos egy filmnek nem rossz nézhető

kota   2019. 05. 08.

Nem rossz,de átlagos lett..de ezt tartsa,a szintet.Összességében egyszernézős film ,mélyebben dráma lehetett volna...

Marcsitesója   2019. 04. 12.

Egyszer érdemes látni

Lassan és közhelyesen indul, de a közepén szép fordulatot vesz. Ezért önmagában is érdemes megnézni. Matthew kedvencem a True Detective óta, és persze itt is hozza a kötelezőt. A srác viszont megér még egy filmet, ha kap lehetőséget. Ha jobban indul, adom a 4-est.