Svindler (A játékos) (2021)

The Card Counter

Tye Sheridan
Tye Sheridan
Willem Dafoe
Willem Dafoe

bart   2022. 07. 30.

Ocar Isaac egyszerűen zseniális ebben a filmben, nagyon imádtam, mégha maga a szori eléggé sablonos is.

Kovacs   2022. 07. 28.

Egy kissé nehézkes ez a történet, szerintem nagyon rá kell hangolódni erre a filmre, hogy igazán élevzni lehessen, ami nekem egyszerűen nem sikerült.

A film forgatása mindössze 20 napig tartott.

(csd)

A filmet kiadó Focus megkérte Paul Schradert, aki sosem riadt vissza az ellentmondásos kijelentések közzétételétől, hogy a tervezett bemutató előtt semmilyen megnyilvánulása ne legyen a közösségi médiában.

(csd)

Hogy Oscar Isaac karaktere miért csomagolja fehér papírba a motelszobai bútorokat, arra sosem kapunk igazi magyarázatot. Ez azonban abból az időből ered, amikor Paul Schrader a Párducemberek (1982) című filmet forgatta. Az ő díszlettervezője, Ferdinando Scarfiotti pontosan ugyanezt tette, mivel annyira bántotta az amerikai motelek és belső berendezéseik sivár világa.

(csd)

Bár eleinte a Facebookon dühöngött, Paul Schrader úgy találta, hogy a Covid-19 protokollok miatt elrendelt két hónapos szünet igen hasznosnak bizonyult, mivel tudott finomítani a vágáson.

(csd)

Paul Schrader a Facebookon felkutatta a Leavenworth egykori rabjait, hogy megtudja, milyen volt az élet a katonai börtönben.

(csd)

A The Card Counter széttartó, kissé felszínes és kiismerhetetlen mű, mégis bevisz néhány gyomrost és szabadon végigzongorázza az érzelmeinket is – nem pókerfilm, nem buddy movie, nem románc és nem bosszúfilm, hanem egy Paul Schrader-film. A hősei lelkiállapotát követve jó és rossz, sötét és esendő, elemelt és realista, szent és profán. több»

Paul Schrader nevéhez örökre hozzátapadt, hogy ő volt Scorsese Taxisofőrjének forgatókönyvírója, pedig azóta saját jogán, rendezőként is emlékezetes életművet épített magának. Miután a 2017-es A hitehagyott című filmmel pályája legnagyobb kritikai sikerét aratta – többek között íróként Oscar-díjra is jelölték –, új filmjében az egyházi közeget a kaszinók világára cserélte, ezzel azonban az őt monomániásan érdeklő témáknak egy cseppet sem fordított hátat. több»