Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A bíró (2014)

The Judge

Bazzzsi   2020. 10. 05.

Egy nem mindennapi apa-fiú kapcsolatot mutat be a film. A történet magával ragadja a nézőt, beszippantja és várja hogy megtudja, hogy mi is történt.

indingo   2019. 12. 30.

Imádtam a filmet. Hiteles és gazdag a legvégéig leköti az ember figyelmét, pedig elég hosszú. Az alakítások félelmetesen jók, RDJ-nak is ezerszer jobban állt ez a szerep, mint a szuperhősös bohóckodás.

dulkap   2015. 02. 09.

Szerintem túl sok mindent akartak a készítők és ez visszaüt az összhatásban. A kevesebb szerintem több lett volna, ha megelégszenek egy bírósági drámával, ami keretében a főhős újra rátalál a családjára. Ehelyett belepakoltak egy csomó felesleges szá... több»

dailyfilmsan   2019. 09. 29.

Lenyűgözött a film. Rendben volt lélektanilag, szerkezetileg, tempóban és színészi játékban is. Szabályosan a képernyőhöz szegezett, jó közre játszik Robert Downey Jr. is, de nem csak ő alakított nagyot. De őt kiemelném, ugyanis itt látszik hogy nem ... több»

Deku   2017. 07. 17.

Robert Downey Jr. itt is nagyszerűen teljesített, nem kell neki mindenhova páncél úgy látszik. Amolyan fordulatos, eszes történet ez ahol nem lehetsz biztos semmiben. Nekem bejött. Ajánlom.

Orosz István   2017. 08. 10.

Nem volt rossz, de nekem nagyon vontatott volt. Inkább olyan egyszer néhető katrgória. A sztori is kb olyan átlagosnak mondható, van bene dráma bőven.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Meglepődtem. Nem számítottam arra, hogy egy ilyen filmet kapok Robert Downey Jr.-tól. Hiszen még ilyen komoly szerepben nem láttam őt. Nagyon tetszett az a feszültség, ami közte és apja között van az egész film alatt. A pszichológiai vetületét mindenképpen meg kell figyelnie az egyszeri filmnézőnek!

Billy Bob Thornton
Billy Bob Thornton
Leighton Meester

Leighton Meester, aki Farmiga lányát alakítja, alig tizenhárom évvel fiatalabb filmbéli anyjánál.

(dailyfilmsan )

Joseph Palmer 72 éves a filmben. Robert Duvall, aki megeleveníti őt, 11 évvel idősebb volt, amikor a filmet kiadták. 84 éves korában jelölték Oscarra alakításáért, így ő lett az addigi legidősebb Oscar-jelölt.

(dailyfilmsan )

A film forgatókönyve szerepelt a 2012-es feketelistán, az év "legkedveltebb" el nem készített filmes forgatókönyveinek éves összesítésében.

(dailyfilmsan )

A filmben a Ne bántsátok a feketerigótra hivatkozva megemlítik Atticus Finch-et. A könyv filmes adaptációja 1962-ben jelent meg, ez volt Robert Duvall debütálása színészként mint Arthur "Boo" Radley.

(dailyfilmsan )

Az egyik jelenetben Lauren fagyija két vágás között hirtelen több lesz, mint korábban.

(ps)

Az autók elején Indiana állambeli rendszámok láthatók, de ebben az államban csak hátsó rendszámot használnak.

(ps)

Joseph Palmer szerepére Jack Nicholson és Tommy Lee Jones neve is szóba került.

(ps)

Ez az első film, amiben Susan Downey és férje, Robert Downey Jr. együtt játszanak.

(ps)

Vera Farmiga és Robert Downey Jr. karakterei a forgatókönyv szerint egyidősek, valójában azonban Downey 8 évvel idősebb kolléganőjénél.

(ps)

ony Stark a bíróságon. Vagy nem. A két R.D. apa-fiú és vádlott-védő szerepben. A tékozló fiú hazatér, hogy mentse zsarnoki apja bőrét. több»