A bíró (2014)

Billy Bob Thornton
Billy Bob Thornton
Leighton Meester

uniterra   2021. 04. 17.

Jó forgatókönyv, jó színészek. Mi kell más? Nem hasonlítgatom más darabokhoz, hisz mikor nézem, csak ez számít.

indingo   2019. 12. 30.

Imádtam a filmet. Hiteles és gazdag, a legvégéig leköti az ember figyelmét, pedig elég hosszú. Az alakítások félelmetesen jók, RDJ-nak is ezerszer jobban állt ez a szerep, mint a szuperhősös bohóckodás.

dulkap   2015. 02. 09.

Szerintem túl sok mindent akartak a készítők és ez visszaüt az összhatásban. A kevesebb szerintem több lett volna, ha megelégszenek egy bírósági drámával, ami keretében a főhős újra rátalál a családjára. Ehelyett belepakoltak egy csomó felesleges szá... több»

Deku   2017. 07. 17.

Robert Downey Jr. itt is nagyszerűen teljesített, nem kell neki mindenhova páncél úgy látszik. Amolyan fordulatos, eszes történet ez ahol nem lehetsz biztos semmiben. Nekem bejött. Ajánlom.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

A filmben tapintható a feszültség, a harag, a düh és a ki nem mondott, de felgyülemlett sérelmek. Robert Downey Jr. és Duvall is hihetetlenül jól alakítja a rájuk testált szerepet. Hitelesek és precízek. A kategóriájában a jobbak közé tartozik.

dailyfilmsan   2019. 09. 29.

Lenyűgözött a film. Rendben volt lélektanilag, szerkezetileg, tempóban és színészi játékban is. Szabályosan a képernyőhöz szegezett, jó közre játszik Robert Downey Jr. is, de nem csak ő alakított nagyot. De őt kiemelném, ugyanis itt látszik, hogy nem... több»

Orosz István   2017. 08. 10.

Nem volt rossz, de nekem nagyon vontatott volt. Inkább olyan egyszer néhető katrgória. A sztori is kb olyan átlagosnak mondható, van bene dráma bőven.

Leighton Meester, aki Farmiga lányát alakítja, alig tizenhárom évvel fiatalabb filmbéli anyjánál.

(dailyfilmsan)

Joseph Palmer 72 éves a filmben. Robert Duvall, aki megeleveníti őt, 11 évvel idősebb volt, amikor a filmet kiadták. 84 éves korában jelölték Oscarra alakításáért, így ő lett az addigi legidősebb Oscar-jelölt.

(dailyfilmsan)

A film forgatókönyve szerepelt a 2012-es feketelistán, az év "legkedveltebb" el nem készített filmes forgatókönyveinek éves összesítésében.

(dailyfilmsan)

A filmben a Ne bántsátok a feketerigótra hivatkozva megemlítik Atticus Finch-et. A könyv filmes adaptációja 1962-ben jelent meg, ez volt Robert Duvall debütálása színészként mint Arthur "Boo" Radley.

(dailyfilmsan)

Az egyik jelenetben Lauren fagyija két vágás között hirtelen több lesz, mint korábban.

(ps)

Tony Stark a bíróságon. Vagy nem. A két R.D. apa-fiú és vádlott-védő szerepben. A tékozló fiú hazatér, hogy mentse zsarnoki apja bőrét. több»