Amerikába jöttem

Coming to America

A két hajléktalan, akiknek Akim herceg pénzt ad, nem más, mint, Randolph Duke és Mortimer Duke a Szerepcsere című fimből. Ebben az Eddie Murhphy által megformált Billy Ray Valentine felelős azért, hogy a Duke fivérek elveszítik a vagyonukat. Mindkét filmet John Landis rendezte.Szerző: Puncs

A film promóciós dalát, a ,, Coming to America"-t a The System írta és adta elő.Szerző: LionelMessi10

39 millió dollár költségvetésű film, ami nagyon magas, 288,7 millió dolláros bevételt produkált.Szerző: LionelMessi10

1988-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A "McDowell's" étterem valójában egy felújítás alatt álló Wendy's volt a Queens Boulvard-on. Bár a McDonald's-nak szóltak a forgatásról, az üzenet nem jutott el a helyi képviselőkig, akik aznap reggel, mikor a díszleteket felhúzták, megjelentek a helyszínen és azt mondták a jelmezbe öltözött színészeknek, hogy elperelik tőlük minden vagyonukat.Szerző: kázsé

Mikor a taxi megérkezik Queensbe, egy egyirányú utcán hajt a rossz irányba.Szerző: kázsé

Az épület, ahol Akeem lakik, a film szerint Queensben van, de a valóságban a brooklyni Williamsburgben található.Szerző: kázsé

Eddie Murphy ebben a filmben játszott először több szerepet is elmaszkírozva.Szerző: kázsé

Cuba Gooding Jr. és Vondie Curtis-Hall is ebben a filmben debütált.Szerző: kázsé

Sidney Poitier is jelölve volt a király szerepére.Szerző: kázsé