An American Crime: Bűnök (2007)

An American Crime

elekm90   2020. 03. 23.

Kicsit lassú tempójú, de erős dráma, Catherine Keener alakítása a film legerősebb pontja. Néha viszketett a tenyerem egyes szereplők viselkedése miatt, szomorú, hogy ez az eset valóban megtörtént. 7,5/10

Queenakasha   2018. 03. 24.

Sokkoló ez a film és az is hogy ez tényleg megtörténhet, illetve meg is történt. Az emberben annyi indulatot ébreszt, de nincs mit tenni, van hogy egy ilyen későn derül ki vagy egyáltalán. Ez a film szerintem valahogy sokkal jobban mutatja be ezt a történetet mint a Girl next door.

BoBamburg   2018. 09. 06.

Elég erős darab, de mint tudjuk a legdurvább sztorikat az élet írja. A könyvet ugyan nem olvastam és a történetet sem ismertem mind ez idáig (sőt, mikor elkezdtem nézni a filmet, akkor sem tudtam róla semmit) így rendesen letaglózott a film. Nyomasztó és szomorú film, főleg a tudat, hogy ilyen dolgok történnek a világba :\

Deniel   2018. 09. 05.

Krimirajongóknak kötelező mű! Beteg világban élünk, nagyon beteg emberek között! Nagyon tetszett a rendezése a filmnek, ahogy időben ugrált előre-hátra! Jó párszor ökölbe szorult a kezem amíg néztem!

Pappcsino   2016. 12. 09.

Ez a film egyértelműen azoknak ajánlott, akik igen erős idegekkel rendelkeznek. Nem egy könnyen emészthető darab, nagyon sokéáig az emberrel marad. Számos gondolatot szül az emberben.

Corazon.Donq   2015. 08. 16.

Kellemes kis film remek. Imádom a mai napig! Bármikor meg tudnám nézni és soha nem unnám meg. Isteni párbeszédek, szerethető karakterek. Bárkinek ajánlani tudom.

kitka6   2015. 02. 04.

2007-ben két film adaptálta jack ketchum a szomszéd lány című regényét. az an american crime az, amelyiknek jobb a kivitelezése és a színészi alakítás is hihetőbb számomra. valamivel nyíltabban mutatja be sylvia szenvedéseit, gertrud agyi problémáit,... több»

A Rotten Tomatoes oldalán 23%-ot kapott 13 kritika alapján.

A teljes filmet egy helyszínen, Los Angeles, California, USA területén forgatták le.

A világpremier 2007. január 19-én volt az USA-ban.

Sylvia Likens tragédiája több regény és dokumentumfilm alapjául is szolgált.

A ház, ahol a rémtett történt, 44 évig üresen állt, majd lebontották, és a helyére egy parkolót építettek.

A film a kritikusoktól igen negatív visszajelzéseket kapott.

A terjesztő First Look International belső konfliktusai miatt a filmet nem mutatták be mozikban.

A film 2 millió dollárból készült el.

Annak érdekében, hogy a szereplők átérezhessék a pincébe zárt lány szenvedéseit, az eseményeket időrendben vették fel.

Elliot Page, hogy minél hitelesebben tudja megformálni a karakterét, a forgatáson éheztette magát, így kívánta elnyerni a lesoványodott lány külsejét.