1. évad (2015) - 8 epizód

Anger Zsolt
Laura Németh
Barbinek Péter
Végh Zsolt

Egy jómódú család feje tisztességtelen úton szerzett pénzből teremtette meg a kifogástalan életszínvonalat szerettei számára, ám egyre inkább úgy érzi, fel kell hagynia zűrös tevékenységeivel és tiszta lappal kellene újrakezdeni az üzleti életet. Felesége, Janka… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2015.11.08. | HBO Max (2015.11.08.)

2024.04.07 klakka

Adtam egy esélyt neki, de sajnos annyira nem kötött le, hogy 2 rész után fel is adtam.

2023.07.28 Crystaldeer

a nap véleménye

Részemről a 21. század legjobb magyar akció sorozata

Kerestem valami jó sorozatot, és láttam, hogy elég jó értékelést kapott mindenhol, ezért esett erre a választásom. De hogy őszinte legyek, a színészgárda is tetszett már elsőre, mégis sokkal jobban tetszett végül annál, mint amit vártam tőle. Szerint... Teljes kritika

2019.01.23 Thibo84

Az első évadon vagyok túl, és ahhoz képest, hogy magyar, igen kellemes meglepetést okozott a film, bár lehet az is közre játszott, hogy a HBO finanszírozta a sorozat létrejöttét. Van benne minden ami egy jó akció-drámához kell. A történet végig fent ... Több

2019.09.05 dailyfilmsan

Aranyélet magyar módra.

Az elmúlt időszak egyik legkiválóbb magyar sorozatának tartják számon az Aranyéletet és nem véletlen. Megérdemli teljes mértékben a titulusát hiszen 3 évadnyi profizmust láthatunk a képernyőn. Nagyon jónak tartom a sorozatot de mégsem tudom nyugodt szívvel megadni neki az 5 csillagot. Az oka pedig nagyon egyszerű. Mint nagyon sok sorozat ez is az utolsó évadra kezd egy kicsit elfáradni, összekuszálódni és a karakterek sem önmagukat alakítják már, hanem ellent mondanak két évadnyi habitusnak. Persze sokan mondhatnák erre hogy ez a jellemfejlődés, de nem ilyesmi változásra gondolok. Hanem a rögös hirtelen maguknak való ellentmondásokra. Ettől még mindenképp azt ajánlom hogy aki tudja és van ideje nézze meg, kihagyhatatlan. Egy olyan görbe tükröt mutat kis hazánkról, ami ha nem is egészen de részben mindenkinek ismerős lehet. Egy ilyen erős történethez pedig erős színészek kellenek, amit a sorozat szintén arany tálcán nyújt nézőinek. A sorozat nem akar hollywood egyik leutánzott pribékje lenni. Vannak benne nagyágyú elemek amik hajaznak persze rá de azokban is ott lapul a magyarság, az ahogyan a hazai ember a dolgokhoz hozzá áll vagy éppenséggel nem. Egy szó mint száz meg kell nézni! Az első két évad tökéletes, nagyon izgalmas a harmadik kicsit leeresztett úszógumi de a fő elemeket amiért meg lehet szeretni azokat hozza.

2016.02.18 indingo

Nagyon tetszett a sorozat. Jó alaptörténet és örültem neki, hogy nem a "legdivatosabb" hazai színészeket választották ki a szerepekre. Picit ront az elismerésemen, hogy egy finn sorozat koppintása.

A második évad tervezésekor még érvényben volt a boltok vasárnapi zárvatartása. Így a stáb elhatározta, hogy ezeken a napokon veszik fel a jeleneteket abban az élelmiszerboltban, amelyben Attila biztonsági őrként kezd el dolgozni. Csakhogy közben megváltoztatták ezt a rendeletet, így a stáb kénytelen volt egy olyan üzletet keresni, amely tényleg zárva van vasárnaponként.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az első évad 7. részében a hajléktalan zenekar valójában Mátyássy Áronnak, a sorozat egyik rendezőjének a saját zenekara.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Olasz Renátó egy osztálytársnője által került be a sorozat castingjára, aki elintézte, hogy az egész osztály részt vehessen a próbafelvételeken. Az utolsó körben már rapelnie is kellett, a Belga zenekartól a Problémát adta elő.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Márk bandája a Muffhunterz Zomborácz Virág, író ötlete, akinek a gimnáziumi társai hoztak létre ilyen névvel zenekart. Tőlük kölcsönözték az elnevezést. Márk rapszövegein keresztül ismerhetjük meg azokat a rejtett gondolatait, amelyeket a titkolózás miatt nem mondhat ki a karakter.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az 1. rész autós üldözős jelenetét a Soroksári és a Fóti úton vették fel. A rendőrség több km-nyi útszakaszt zárt le a forgatás idejére a stáb számára.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 11. 09.)
A család nem ereszt
Az évad első fele világszínvonalú, ami azt is jelenti, hogy hazánk eddigi televíziós csúcsteljesítménye. Ugyanilyen izgalmas folytatást ígér, és nem csak az évad második felére. CSIGER ÁDÁM ÍRÁSA. Több

(2015. 11. 05.)
Az HBO új saját gyártású szériája üdítően profi, alattomos és mindenekfelett mocskos. Több

(2016. 01. 06.)
Az Aranyélet első – és erősen reméljük, nem utolsó – évada bármely nemzetközi sorozattal simán felvehetné a versenyt. Mondjuk, miért. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 03. 12.)
Fénylik, de nem mind arany
A finálé ugyan szép mentést mutatott be, de a harmadik évad végére így is sokkal jobban fogjuk érteni, mit állít ez a mű a minket körülvevő világról, mint azt, hogy mit állít rólunk, akik valójában kialakítjuk és fenntartjuk ezt a világot. Több

(2015. 11. 03.)
Az Aranyélet mottójának választott „minden rohad, ami fénylik” jelmondat híven tükrözi a sorozatra jellemző fekete humorral fűszerezett drámai feszültséget, mely valahol nagy vonalakban a mai magyar közvéleményt is magában hordozza. Több
Spy/Master
Válaszcsapás