Atomcsapda (2002)

K-19: The Widowmaker

Atomcsapda

alexxx   2015. 06. 05.

Kicsit lassú és a végeltekig patetikus, de kiválóan megcsinált film. A zene elképesztő, pont mint a szereplők orosz akcentusa. Sajnos csak enyhén emelkedik ki az ehhez hasonló tematikájú filmek közül. Nem "olyan" rossz, de valószínűleg csak a két nagy húzónév miatt fogják vgignézni mások is.

Terminátor6   2018. 06. 24.

Az igaz történet szerintem hitelesen és izgalmasan lett vászonra ültetve. Két fontos szereplőt is kapunk a fimben: Fordot ás Neesont, akik nem hoznak szégyent a múltjukra. Kevés igazán jó tengeralattjárós film van, ez viszont ezen kevés filmek közé tartozik. A hidegháborús hangulat is átüt azért a vásznon, és a film második fele kimondottan látványosnak mondható. Értékelés: 6,0/10

VérAlex   2015. 12. 19.

Sokáig nem tudtam, hogy a rendezőnő tulajdonképpen mit is akar, teljesen nevetségessé tenni a szovjet hadsereget, avagy szobrot emelni a hősiességnek. Sokáig úgy tűnt h inkább az előző variáns lép életbe, de nem ez történt. Nem láthattam ugyan orbitális színészi teljesítményeket, de egészen tisztességesen megcsinált filmről van szó, jó rendezéssel és kiválóan megkomponált hangulattal.

A K-19-en 1972-ben tűz ütött ki és 28 ember meghalt.

(VFTS)