Kezedben a sorsod

Kezedben a sorsod

Au bout des doigts

A tizenéves kamasz, Mathieu istenadta tehetség - és ez a konzervatórium igazgatója számára is világossá válik, amikor véletlenül meghallja a párizsi pályaudvarra kitett zongorán játszó fiút. Ám hiába próbálja meg rávenni, Mathieu nem akar a zeneakadémiára járni, mert idős szomszédj és… Több

Rendező: Ludovic Bernard
Forgatókönyvíró: Johanne Bernard, Ludovic Bernard
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2019.01.03.
Karidja Touré

2022.09.21 Fikatours_blogger

Ha mondjuk egy megtörtént esetet dolgozott volna fel a film, azt mondanám, rendben van, de így egy kicsit laposnak érzem a cselekményt és a konfliktusokat. Ha másért nem, a zenéje miatt érdemesnek tartom egy másfél órás szórakozásra.

2019.01.08 urbanistaa

Nem túl fordulatos, mégis jól elszórakoztat a film, kicsit álomszerű és nem annyira reális, de talán pont ettől jó és kapcsolja ki a nézőt teljes mértékben.

2019.01.04 paval

Csatlakozok az előttem szólóhoz, bár nekem nem volt igazán pozitív az élmény. Az valóban tény, hogy a Kezedben a sorsod egy nagyon kiszámítható mozi lett, ami egy pillanatra sem tudja meglepeni a nézőjét, és bár a vége viszonylag erős, de ez azért ne... Több

2019.01.03 necum

A Kezedben a sorsod egy szerethető mesés történet, ami alapvetően jó érzéssel fogja eltölteni a nézőjét, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy már az első perctől kezdve tökéletesen kiszámítható. Egy-egy fordulat, egy kis feszültség még elfért volna b... Több

A film utolsó jelenetét a Seine Musicale zenei konzervatórium falai között forgatták Párizsban. Szerző: hp

Ludovic Bernard egy olyan színészt szeretett volna a főszerepre, aki tud zongorázni, de hosszas castingolás után sem járt sikerrel. A direktor választása végül Jules Benchetrit-re esett, aki a felkészülés részeként napi három órát töltött gyakorlással Jennifer Fichet zongoraművésszel. Szerző: hp

Ludovic Bernard elmondta, hogy a filmhez a Good Will Hunting nyújtott inspirációt.Szerző: hp

Ludovic Bernard nagy komolyzene rajongó, ezért bevallása szerint nagyon közel érezte magához a filmet és annak történetét. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2019. 03. 14.)
Hangjegyekbe zárt életút
Olyan jólelkű alkotás ez, amiből nem sok akad manapság, és amit megannyi hibája és hiányossága ellenére, még ha akarnánk sem tudnánk utálni. Több

(2019. 01. 10.)
Az ilyen típusú tündérmesékkel kapcsolatban karácsony közeledtével megengedőbbek szoktunk lenni. Több