Augusztus Oklahomában

August: Osage County

2023.08.02 Ahoj poplacsek

7/10 – legalább sztárparádé legyen

Hááát. Pff. Ennyi toplistás színészt egyetlen filmben ritkán lát az ember. De közben színdarab az egész, mindenki folyamatosan beszél és beszél, be nem áll a szája, mindenkinek van valami elakadása, kiabálnak, balhéznak, én meg már az elején elvesztettem az érdeklődésemet. Minden bemutatott lelki zavar körülbelül az „és akkor mi van” érzését váltotta ki, nálam nem forrta ki magát a történet sehová, nem éreztem, hogy ez a sok családi izé miért lett elénk tárva, mit akart tőlem a rendező. De lehet, hogy csak nem kellően fogékony pillanatomban álltam neki. Sajnáltam, mert a szereplőgárda tényleg hihetetlen. Nélkülük kevesebbre tudtam volna értékelni.

2017.12.10 Deku

Történetesen nem lett a kedvencem de megbírtam nézni és volt benne fantázia. Ez pedig itt tökéletesen a középkategóriát üti számomra. Ami épp megfelel egy délutáni kikapcsolódásnak.

2016.05.28 Berto49

Eszméletlenül deprimáló családi tragédia nagyszerű színészekkel. Amit M. Streep tud, azt nem sok más színésznő tudja! Katartikus élmény volt. 2014 legjobb filmjei közé tartozik, káprázatos színészi alakításokkal. Csak remélni merem, hogy a darabbeli ... Több

2017.08.21 T.Andras

A film hemzseg a kiváló színészekben, akiktől eszméletlen színészi játékot láthatunk. Meryl Streep alakítása különösen fantasztikus. A film teljesen beszippantott, imádtam.

2015.02.13 Loborg

Remek kamaradrama, jo alakitasokkal. Aki szereti a mufajt, azt nem eri csalodas.

2016.10.04 Ghotik

Színházban is nagyon tetszett a sztori, de a film is jó. Igazi dráma, de emellett nagyon jó a humora is. Profik a szereplők, érdekes a történet, igazi dráma is.

2017.11.13 edessszilvia

Az alaptörténet igazából borús és mélyreható, de az előadásmód komikus és lehet rajta sokat nevetni. Mély tartalmú, nem könnyű film, csak néha kelti azt a látszatot.

2015.08.21 Moria99

Fel nem tudtam fogni, hogy miféle film is ez. Az elején laposan kezd és ezt a tendenciát tartja is. Annyira untam magam hogy max. egy 30-40 percet voltam képes NAGY nehezen végig nézni. Bűn volt minden, ami ebbe a filmbe belekerült, se értelmes sztori se semmi.

2015.06.16 cunci

Vérbeli, életszerű családi dráma remek alakításokkal. Az alap sztori hétköznapi: meghal az idős családapa, a rég nem látott családtagok összegyűlnek a temetésre s kezdetét veszi az emlékezés, s a perpatvar. Meryl Streep egyszerűen fenomenálisat alakí... Több

2017.08.28 ocskol

Nagyon depresszív és lehangoló film, a készítőknek sikerült elérniük azt, amit szerettek volna. Fantasztikus színészeket szerződtettek a feladatra, le a kalappal. Nagyon egyben van a film.

2016.04.29 nagyniki987

Kivételesen ez a film jobban tetszett színházban mint moziban. A szereplők véleményem szerint nem lettek jól kiválasztva, nem volt összehangolt a játékuk, hiányzott az egészből valami plusz.

2017.01.02 vesztingerkitti

Az augusztus oklahomában nagyon tetszett. Néhány karaktert lecseréltem volna de összességében egy nagyszerű filmet láthatunk ami majdnem eléri a színházi változat és a regény színvonalát! :-)

2016.01.07 [email protected]

A napokban fogom megnézni a színházi változatát a filmnek És nagyon kíváncsi vagyok rá hiszen a film nagyon tetszett is megfogott, A színészek remekül alakítanak benne. Szórakoztató családi dráma.

2015.05.11 Toncsi

Nem mondanám, hogy felemelő film, de van mondanivalója, az egyszer biztos. A legtöbb szerepeben ismert sztárokat láthatunk, és a kevésbé ismertek is remekül megállják a helyüket. John Wells meglepő könnyedséggel támaszt drámai viszonyokat, gyorsan me... Több