Őszi falevél

Őszi falevél

Autumn Leaves
Videók

Millicent Wetherby (Joan Crawford) magányosan élő középkorú nő, aki ideje nagy részében gépírónői munkáját végzi. Egyik este egy zongorakoncert után Milly belefut a nála jóval fiatalabb, jóképű Burt Hansonba (Cliff Robertson), aki azonnal leveszi a lábáról, és egy hónap múltán össze is… Több

Forgatókönyvíró: Jack Jevne
Premier: 1956.06.01.

2019.12.14 Berto49

Egy „régi” film és két nagyszerű alakítás

Mindig érdemes megnézni azokat a filmeket, amelyeket a JcWh nicknéven író „szerkesztőtárs” véleményez. Ízlésünk nagy mértékben megegyezik. Ráadásul előzékenyen, önzetlen segítséget nyújt abban, hogy a filmek többségéhez feliratot is készít. Hálás köszönet érte! Az előző megállapítás igaznak bizonyult ennél a filmnél is, bár előzetesen is meg voltam győződve, hogy Joan Crawford szereplésével rossz filmet nem láthatok, hiszen például a „Mi történt Baby Jane-nel?”, vagy az „Az átkozottak nem sírnak” a kedvenceim közé tartoznak. A fiatal és jóképű Cliff Robertson (felejthetetlen szerepe az Oscar-díjas Charly) beleszeret az idősebb hölgybe, Millybe (Crawford), össze is házasodnak, de ezután bizonyos dolgok derülnek ki a férjről… A történet is végig leköti a nézőt, de a két főszereplő lebilincselő játéka a film igazi maradandó értéke.

2019.12.12 JcWh

Thrillerbe forduló szerelmi történet

Nagyon szeretem az olyan filmeket, amelyben több műfaj elemei keverednek. Az Őszi falevél pont ilyen, ahol a romantika, a dráma és a thriller műfaji elemei vegyülnek egy kis film noiros feelinggel megspékelve. A címmel ellentétben a filmnek (szinte) ... Teljes kritika

Ez volt Cliff Robertson második hollywoodi filmje az óriási sikert aratott Piknik után, amelyben olyan sztárokkal dolgozhatott együtt, mint William Holden, Kim Novak vagy Rosalind Russell.Szerző: JcWh

Cliff Robertson visszaemlékezése szerint Robert Aldrich arra kérte Joan Crawfordot, hogy a következő jelenetben néhány könnycsepp gördüljön ki a szeméből, mire ő megkérdezte, melyik szemére gondolt. A társalgást meghallva Robertson megdöbbenve kiáltott fel: "Melyik szem?!" Majd a színésznő pontosan úgy csinálta végig a jelenet forgatását, ahogy megbeszélte a rendezővel.Szerző: JcWh

Joan Crawford a férfi főszerepre Marlon Brandot szerette volna megszerezni, azonban Brando ezt visszautasította és azt mondta, hogy nincs szándékában anya-fia filmet forgatni.Szerző: JcWh

Joan Crawford és Robert Aldrich 1962-ben ismét együtt dolgozott a Mi történt Baby Jane-nel? című filmen, kiegészülve Crawford nagy riválisával, Bette Davis-szel.Szerző: JcWh

A film csak közepes sikert aratott a mozikasszáknál, kicsivel több mint egy millió dollárt termelve az amerikai mozikban.Szerző: JcWh