Jelenetek egy házasságból (1973)

Scener ur ett äktenskap

mártilány   2017. 02. 23.

Bergman zseniális, egy egyszerű, hétköznapi témából ki tud facsarni minden érzelmet, indulatot, megszokást, szeretetet... Liv Ullmann és Erland Josephson hozták a szokásos formájukat, fantasztikusan játszottak. Bár hihetetlenül hosszú film, és egy mű... több»

endreffyster   2016. 04. 25.

Ez volt az első Bergman film, amit láttam. Lenyűgöző volt. Én mindenkinek ajánlanám, aki házasság előtt áll, vagy már nyakig benne van. Egy film arról, hogy ki milyen szerepeket vesz fel, vagy milyen szerepeket osztanak rá, illetve az ezektől való szabadulás folyamatáról.

A film összbevétele 10 146 dollár volt (imdb.com).

Ez Bergman egyik legjelentősebb és legnépszerűbb filmje, melynek forgatókönyvét Bergman 3 hónapon keresztül írta.

A svéd filmdrámából készült egy 6epizódos televíziós minisorozat is.