Jelenetek egy házasságból

(Scener ur ett äktenskap)

endreffyster  2016. 04. 25. 21:27

Ez volt az első Bergman film, amit láttam. Lenyűgöző volt. Én mindenkinek ajánlanám, aki házasság előtt áll, vagy már nyakig benne van. Egy film arról, hogy ki milyen szerepeket vesz fel, vagy milyen szerepeket osztanak rá, illetve az ezektől való szabadulás folyamatáról.

mártilány  2017. 02. 23. 21:28

Bergman zseniális, egy egyszerű, hétköznapi témából ki tud facsarni minden érzelmet, indulatot, megszokást, szeretetet... Liv Ullmann és Erland Josephson hozták a szokásos formájukat, fantasztikusan játszottak. Bár hihetetlenül hosszú film, és egy művészmozi kényelmetlen székén ülve néztem végig, imádtam minden pillanatát.

A TimeOut Magazin által megkérdezett színészek szerint minden idők legjobb 100 filmje közül a 79.

(wintermat)

Ez Bergman egyik legjelentősebb és legnépszerűbb filmje, melynek forgatókönyvét Bergman 3 hónapon keresztül írta.

A svéd filmdrámából készült egy 6epizódos televíziós minisorozat is.